• часа

За шест часа МВР казни 348 возачи

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 8 до 14 часот Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 348 возачи. Од нив, 77 возила се движеле со брзина над 50 километри …

За шест часа МВР казни 348 возачи Read More »