6 C
Скопје

Tag : возачи

Хроника

136 санкционирани возачи во Скопје, 46 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

109 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот денxпродолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно...
Вести Хроника

Казнети 295 возачи за пребрзо возење на патниот правец Скопје – Охрид

Слободен печат
 Во рамки на засилените сообраќајни контроли спроведени изминатото деноноќие на патниот правец Скопје – Охрид се изречени вкупно 295 санкции за пребрзо возење. Како што...
Хроника

152 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

122 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

Казни за 164 возачи во Скопје

На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден во рамки на засилените сообраќајни контроли се изречени вкупно 164 мерки, меѓу кои за возење...
Хроника

МВР синоќа во Скопје казни 134 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

163 казнети возачи во Скопје, 75 за брзо возење

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

Двајца возачи тешко повредени во сообраќајка кај Зајас

Синоќа околу 19 часот во кичевското село Зајас, на место викано „Туфковско маало“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „хјундаи галопер“, со кичевски регистарски...
Хроника

191 санкционирани возачи во Скопје, 42 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...