17 C
Скопје

Tag : казнети

Хроника

163 казнети возачи во Скопје, 75 за брзо возење

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

Тројца мажи казнети со по 2.000 евра за прекршување на полицискиот час во Скопје

За кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе...
Хроника

Во Скопје казнети 63 возачи за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

За десет дена казнети 35 возачи во Тетовско за зборување на телефон

МИА Агенција
 Во текот на изминатата седмица и овие три дена од неделата полицајците од тетовската сообраќајна полиција го октриле и казни возачи од Тетовско кои не...
Хроника

За 24 часа 533 сограѓани се казнети за неносење маска

Од синоќа во 22 часот до 5 часот утринава, констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие...
Хроника

За брзо возење казнети 152 возачи

Во текот на вчерашниот ден при спроведена зајакната акциска контрола, на територијата на државата санкционирани се 152 возачи за управување на возилата со брзина над...
Вести Хроника

Казнети 382 граѓани за неносење маска

Слободен печат
Изречени се 382 санкции за неносење маска во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Апелираат до граѓаните...
Хроника

ВИДЕО: Во Скопје 228 санкционирани возачи, 21 за брзо возење

Слободен печат
На територијата на град Скопје во рамки на засилените сообраќајни контроли изречени се вкупно 228 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 25 санкции....
Вести Македонија

208 граѓани казнети за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 208 прекршоци, соопшти...
Вести Хроника

Казнети 208 граѓани за неносење маска

Горан Наумовски
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 208 прекршоци,...