Навечер сварете 4 лимони, а следното утро испијте ја течноста – Резултатите се неверојатни! (ВИДЕО) – Слободен печат
ЗдравјеМагазин

Навечер сварете 4 лимони, а следното утро испијте ја течноста – Резултатите се неверојатни! (ВИДЕО)

Рецептот е исклучително едноставен, а неговиот ефект е неверојатен. Направете го овој природен домашен лек, резултатите ќе ве воодушеват.

Ова е стар рецепт од Германија кој го зајакнува имунитетот, го спречува високиот холестерол, исклучително ефикасно го чисти црниот дроб и спречува создавање на камења во бубрезите, едноставо – резултатите од него ќе ве воодушеват.

Рецептот е исклучително едноставен, а неговиот ефект е неверојатен.

Потребни состојки:

– 4 неизлупени лимони

– ѓумбир долг околу 4 сантиметри или две мали лажички изрендан ѓумбир

– три до четири големи главици лук

– 2 литри вода

Подготовка:

Добро измијте ги четирите лимони а потоа исецкајте ги на помали парчиња. Излупете го лукот и ставете го во блендер заедно со лимоните и ѓумбирот. Блендирајте додека да добиете компактна смеса. Потоа смесата префрлете ја во подлабок сад, додадете ја и водата и не престанувајте да мешате додека не преврие. Кога ќе преврие, оставете ја да се излади, па потоа процедете и ставете ја течноста во стаклена тегла.

Употреба:

Пијте по една чаша од оваа мешавина секое утро пред појадокот, а потоа по една чаша после секој оброк. Може оваа постапка да ја повторувате три недели, со задолжителен одмор од седум дека после секоја недела. Веќе после неколку дена ќе бидете значително поодморени и многу подобро ќе се чувствувате.

Објаснувањето за целата постапка можете да го погледнете во следното видео:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close