• чисти

ВИДЕО | Практично, а беспрекорно чисти: Направете сами „бомба за тоалетот“ од состојки кои сигурно ги имате дома!

Направете сами домашно средство за чистење на вц школката, брзо и лесно! Сè што ви е потребно за тн. „бомба за тоалетот“: – 160 гр сода бикарбона – 60 гр лимонска киселина – 1 лажица детергент за садови. Потребен ви е уште еден сад, како и сад за правење на мраз. Помешајте ја сода бикрабоната …

ВИДЕО | Практично, а беспрекорно чисти: Направете сами „бомба за тоалетот“ од состојки кои сигурно ги имате дома! Read More »