16 C
Скопје

Tag : четири

Вести Ви Препорачуваме Регион

Вучиќ: Србија и ОАЕ имаат четири вида вакцини на располагање

Слободен печат
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска посочи дека ревакцинацијата е од клучно значење и изрази верување дека ќе бидат вакцинирани и ревакцинирани 1,1 до 1,2...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Најпосветените партнери – Хороскопски знаци кои секогаш ќе ве стават на првото место!

Слободен печат
Кога станува збор за љубовните врски, нема попосветени партнери од овие четири хороскопски знаци. Тие секогаш ќе ве ставаат на прво место, дури и ако...
Вести Скопје Слајдер

Во скопската зоолошка се родија четири нови јагниња и лама

МИА Агенција
Скопската зоолошка градина доби четири нови јагненца и лама со уникатни шари. – Baby boom во Зоо Скопје. Четири преслатки јагненца и лама со уникатни...
Вести Економија

Индустриското во ноември со пад од четири отсто, за 11 месеци годинава пониско за 10,6 отсто

МИА Агенција
Индустриското производство во ноември 2020 година бележи пад од 4 отсто во односна ноември лани, а во периодот јануари-ноември 2020 во однос на тој период...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Семејство

4 празнични подароци кои никогаш не треба да ги подарувате: Се верува дека му носат несреќа на оној за кој се наменети!

Слободен печат
Декември е месец во кој сите подготвуваме подароци за Нова година и Божиќ за своите најблиски. А кој не им се радува на подароците? Сите...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Четири грешки кои сигурно ги правите при перењето на пешкирите: Ова е единствениот начин тие да останат меки!

Слободен печат
Дознајте каде грешите при одржувањето на пешкирите… Колку долго пешкирите ќе останат меки и колку добро ќе ја впиваат водата зависи само од тоа како...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Албанскиот принц стана татко: На приновата чекаше четири години, а таа се роди на многу важен ден

Слободен печат
Единствениот наследник на последниот крал на Албанија, Зогу Први, принцот Лека и неговата сопруга Елиа станаа родители. Принцот Лека е горд татко на својата штотуку...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Четири најчести причини за габични инфекции и воспаленија

Слободен печат
Габичното воспаление е едно од најчестите гинеколошки проблеми. Жените честопати се жалат на постојано враќање на воспалението, a не им е јасно зошто тоа се случува. Помалку е...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат
Ваш најдобар сојузник во обидот да се ослободите од непосакуваниот надворешен изглед на кожата е да јадете исклучиво внимателно избрани намирници Под целулит се подразбираат промените на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Има 69 години, четири деца и неверојатен изглед: Ова е тајната на бондовата девојка Џејн Симор! (ФОТО)

Слободен печат
Иако има 69 години, атрактивната актерка Џејн Симор ги остава и денес сите без здив со својата витка фигура и младешкото лице. Убавата актерка Џејн...