Tag : Лимони

Здравје Магазин Магазин слајдер

Вистината за лимоните: Зошто се толку добри за нашето здравје?

Слободен Печат
Дали и лимоните влегуваат во тимот на супер храна на денешницата? Секако! Лимоните се добри за вашето срце, можат да помогнат при слабеење, да спречат...
Вести Економија

Пауновски: Трговците да не манипулираат со цените на јужното овошје

Слободен печат
Граѓаните да не креваат паника, зашто лимони и друго јужно овојше има, а трговците на големо и на мало да ја почитуваат договорената маржа од...
Вести Економија Слајдер

Филиповска – Грашкоска: Вкупно 7.633 инспекциски надзори за период од 23-ти до 27-ми март

Слободен печат
Претседателката на инспекциски совет Магдалена Филиповска – Грашкоска на денешната прес-конференција ги презентираше инспекциските наоди за период од 23-ти до 27-ми март. – Како и...
Вести Економија

Се замрзнуваат цените на лимонот, портоколот, мандарината, грејфрутот и клементината

Слободен печат
На предлог на Министерството за економија на денешната владина седница донесена е одлука за замрзнување на цените на лимонот, портоколот, мандарината, грејфрутот и клементини. Одлуката,...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Лимонот ќе ви помогне да се разубавите! Еве како…

Слободен печат
Позитивната улога што ја има лимонот врз нашето здравје е позната уште многу одамна. Лимоновиот сок освен како лековит пијалак, може да се употреби во...
Здравје Магазин

Навечер сварете 4 лимони, а следното утро испијте ја течноста – Резултатите се неверојатни! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова е стар рецепт од Германија кој го зајакнува имунитетот, го спречува високиот холестерол, исклучително ефикасно го чисти црниот дроб и спречува создавање на камења...
Ви Препорачуваме Еспресо Храна

Зошто портокалите се продаваат во црвена, а лимоните во бела мрежичка?

Слободен печат
Во црвена мрежичка портокалите изгледаат дека се „порумени“, односно повеќе би ве привлекле да ги купите. Трговците се служат со најразлични трикови кога се во...