3 C
Скопје

Најдобриот топол сендвич на сите времиња: Вкусен, крцкав и полн со фил – мора да го пробате! (ВИДЕО)

Нема личност која не сака богат сендвич без оглед дали за појадок или вечера, а некојпат дури и за ручек. Овој рецепт е полн погодок.

Состојки: 8 кришки тост лебче, излупен и исецкан домат, 50 гр сецкани маслинки, 100 гр чајна кобасица, 100 грама димени пилешки гради, 150 гр кашкавал, 2 лажици мајонез помешани со 1 лажица павлака, малку масло.

Состојки за преливот: 2 јајца, 2 лажици павлака, 30 мл млеко, малку сол.

Намастете го тавчето и наредете 4 парчиња леб, премачкајте со павлака и мајонез, прекријте со рендан кашкавал, ставете ги маслинките и доматот, потоа ставете ги и пилешките гради и чајната кобасица, а потоа повторете го процесот на редење на состојките изоставувајќи ги саламите. Одозгора треба да ги ставите уште четирите парчиња тост леб. Изматете ги сите состојки за преливот, посипете прелу лебчињата и печете на 180 степени 10-15 минути. Пријатно!

Прочитајте и...  Памела Андерсон ги напушта социјалните мрежи: Нема да заработувате пари на мене!

 

Поврзани вести

Памела Андерсон ги напушта социјалните мрежи: Нема да заработувате пари на мене!

Слободен печат

Едноставни и вкусни: Меки бисквити со тиква

Слободен печат

Која е вистината? Мила и Ештон цел свет ги разведува, а тие планираат заеднички проекти

Слободен печат

Уште две нови жртви на Мирослав Мика Алексиќ: Едната девојка со потресна исповед

Слободен Печат

Воопшто не им е лесно: За Иванка Трамп и сопругот нема повеќе место во Вашингтон, а не ги сакаат ниту во Њујорк

Слободен печат

Ви го претставуваме виното ANTIGONA 2019 од Стоби

Слободен Печат

Остави Коментар