Tag : вкусен

Здравје Магазин

Зошто грашокот треба почесто да биде на вашето мени?

Слободен печат
Оваа вкусна намирница често ја бие лош глас поради тоа што предизвикува надуеност во стомакот, но постојат и многу добри причини зошто треба почесто да...
Здравје Магазин

Вкусен, лесен и евтин напиток кој веднаш ќе ви ја врати силата и ќе ви го зајакне организмот (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ова смути ќе го обожаваат и децата, но и возрасните нема да можат да му одолеат! Состојки: – 1 јаболко – 1 банана – половина...
Еспресо Храна

Совршен десерт без многу мака, еве како да го подготвите познатиот „Магичен колач“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Instagram е преполн со фотографии од овој колач, а кога ќе видите зошто, и самите ќе го направите – со гаранција! Состојките се сосема секојдневни...
Еспресо Храна

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Прочитајте како да го подготвите овој брз и едноставен ручек, односно полнети модри патлиџани, кои откако ќе ги пробате, редовно ќе бидат на вашата трпеза....
Еспресо Храна

Брз, сочен и вкусен ручек: Направете мусака со сирење (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Има денови кога сакате брз ручек во кој не треба да вложувате премногу труд. Потребни состојки: • 2,5 килограми компири • 2 децилитри млеко •...
Еспресо Храна

Неверојатно вкусен шејк од банана и чоколадни колачиња (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Фантастичен микс на вкусови кој ќе ве освои уште на првиот залак, пробајте го овој шејк нема да зажалите… Потребни состојки за 2 чаши: 2...
Здравје Магазин

Освежете го и исчистете го вашето тело со овој напиток од оцет

Слободен печат
Јаболковиот оцет, поради својот состав, има повеќе благотворни дејства на организмот… Јаболковиот оцет има малку необичен вкус на кој треба да се навикнете, но во...
Еспресо Жена Магазин Храна

Вкусен и сочен викенд ручек: Пица од компири со пршута (ВИДЕО)

Слободен печат
Кога времето е пријатно за шетање, никој не сака да поминува долги часови во кујната за да готви, но сепак секој сака да ужива во...
Еспресо Жена Магазин Храна

Неверојатно вкусен мус од кафе

Слободен печат
Неодолив спој на чоколаден крем и омилениот црн пијалак за целосно уживање… Пробајте и уживајте! Потребно е: 70 г чоколадо за готвење 4 лажички врело,...
Еспресо Жена Магазин Храна

Неодолив десерт од Јужна Америка ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Еве како да го направите овој вкусен чоколаден колач БЕЗ БРАШНО И ШЕЌЕР

Слободен печат
Овој едноставен и брз чоколаден колач за подготовка доаѓа од Јужна Америка, а го освои целиот свет, погледнете и зошто. Состојки: 4 јајца 2 портокали...