17.8 C
Скопје

Tag : фил

Магазин Магазин слајдер Сцена

Се подготвува филм за животот и кариерата на легендарната Шер

Слободен печат
Популарната пејачка Шер денес го слави 75-от роденден, а по тој повод откри дека започнала работата на филмот кој ќе говори за нејзиниот живот и...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат
Искористете го стариот леб до последна трошка… Состојки: 500 грама стар леб исецкан на мали коцки, 150 грама сирење, 4 јајца, 200 мл јогурт, 150...
Магазин Магазин слајдер Храна

Најдобриот топол сендвич на сите времиња: Вкусен, крцкав и полн со фил – мора да го пробате! (ВИДЕО)

Слободен печат
Нема личност која не сака богат сендвич без оглед дали за појадок или вечера, а некојпат дури и за ручек. Овој рецепт е полн погодок....
Магазин Магазин слајдер Храна

ЛЕСЕН, СОЧЕН И ОСВЕЖУВАЧКИ: Мраморен колач со богат фил од ЈАГОДИ

Слободен печат
Овој колач е лесен, сочен и освежувачки, а покрај тоа се подготвува многу брзо и лесно, пробајте и уживајте во вкусот…   Состојки: 200 грама...
Забава Магазин

Омилениот десерт на Кејт Мидлтон (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Кејт Мидлтон и понатаму е посебно интересна за јавноста која сака да знае сè за нејзе. И додека до сега имавме прилика да дознаеме повеќе...
Еспресо Жена Магазин Храна

Пенасти крофни од рерна: Меко тесто полно фил! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Кога ќе го подготвите овој десерт куќата ќе ви мириса на дом… Потребно е: 200 мл млеко, 20 гр квасец, 1 лажица шеќер, 1 лажичка...
Магазин Филм и ТВ

Симпсонови на „руски начин“, и тоа со „Едерлези“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Една од омилените серии, кои на средината на декември ќе го прослават 30-от роденден, доби од неодамна своја „руска верзија“ – „Шимпшони“. Имено, рускиот аниматор...
Еспресо Храна

Прсти да излижеш: Полнети печени компири со фил од пица

Слободен печат
Направете го овој превкусен рецепт и израдувајте ги домашните, убедени сме дека сите ќе уживаат во супервкусот на овие полнети печени компири со фил од...