Меган Маркл сака нејзината биографија да излезе што побрзо: Светот мора да слушне што се преживеав!

Profimedia
Profimedia

Иако издавањето на нејзината биографија е најавено за август, Меган сака тоа да се случи што побрзо…

Меган Маркл сака биографијата за нејзиниот и животот на принцот Хари да излезе што побрзо. Таа мисли дека книгата конечно ќе го открие вистинското лице на кралското семејство, а на нив ќе им овозможи чист почеток.

„Пронаоѓање на слободата: Хари и Меган, создавање на модерно кралско семејство“ – биографијата која ја напиша новинарот Омид Скоби и Каролин Дуранд, треба да излезе на 11 август 2020 година.
Меѓутоа Меган (38) сака да ги забрза работите, а тоа го потврди и еден нејзин пријател:

„Да може Меган, таа би ја објавила книгата утре, а не за три месеци. Таа смета дека книгата ќе стане бестселер, и дека луѓето ќе сфатат зошто тие немаа друг избор од тој да го напуштат кралското семејство“.

„Меган сака читателите да сфатат дека нејзиниот живот не е бајка, да видат каква личност е таа всушност и да ја оттргне онаа слика за себе дека е дива која бара премногу“, додаде изворот.

„Меган верува дека оваа книга ќе им овозможи чист почеток на неа и Хари. Луѓето конечно ќе сфатат низ што се поминала таа, и дека сето тоа било далеку од бајка. Сака луѓето да видат колку таа е ранлива и што се проживеала кога влегла во кралското семејство“, вели нејзиниот пријател.

Видео на денот