1 C
Скопје

Tag : биографија

Вести Ви Препорачуваме

Ова се коментарите на еминентните германски медиуми за новата обемна биографија на Тито

И.И.
Биографија за Јосип Броз Тито, која еминентната германска историчарка Мари-Жанин Калиќ, универзитетски професор на универзитетот Лудвиг-Максимилијан во Минхен и експерт за историјата на Југоисточна Европа,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ФОТО I Биографија на новиот претседател на САД: Џо Бајден – скромен политичар со вредно искуство во Белата куќа

Слободен печат
Во младоста Бајден бил капетан во неговиот клас, успешно играл американски фудбал за тимот на колеџот, а играл и бејзбол. Според неговите мемоари, во тие...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Иванка и Меланија една на друга зад грб си дале прекари! Новата биографија открива пикантерии од животот на семејството Трамп

Слободен печат
Новинарката од Вашингтон пост Мери Џордан напиша нова биографија на Меланија Трамп и во неа откри многу пикантерии од нејзиниот живот и остатокот од семејството!...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган Маркл сака нејзината биографија да излезе што побрзо: Светот мора да слушне што се преживеав!

Слободен печат
Иако издавањето на нејзината биографија е најавено за август, Меган сака тоа да се случи што побрзо… Меган Маркл сака биографијата за нејзиниот и животот...
Забава Магазин

Сепак не била несреќа? Откриена тајната на мистериозната смрт на убавата глумица

Слободен печат
Глумицата Натали Вуд имала само 22 години и само неколку месеци ја делеле од најголемата слава и двата најдобри филма во кои се појавила –...
Еспресо Шоу биз

Еминем прозборе за тешките денови: „Имаше денови кога лежев во кревет, плачев и голатав таблети…“ (ФОТО)

Слободен печат
Биографијата на раперот Еминем (47) со наслов „Not Afraid: The Evolution of Eminem“, вчера ја здогледа светлината на денот, а во неа се кријат досега...
Еспресо Шоу биз

Елтон Џон: Мадона е евтина стриптизета!

Слободен печат
Биографијата на славниот Елтон Џон (72) привлече големо внимание од јавноста. Освен што раскажува за своето бурно минато, тој открива и некои детали од животот...
Еспресо Шоу биз

1000 фотографии: Биографијата на Ријана е книга на инстаграм-ерата (ФОТО)

Слободен печат
Јавноста не престанува да зборува за визуелната автобиографија на Ријана. Секој што ја видел книгата потврдува дека тоа е книга на инстаграм-ерата. Книгата е тешка...
Вести Свет

Австријците ИЗНЕНАДЕНИ од книгата за бившиот канцелар: Што се крие во „50 нијанси на Курц“?

Слободен печат
Во еден од најголемите политички скандали оваа година, падна австриската влада. Вицеканцеларот и лидер на десничарската партија Хаинц-Кристијан Штрах тајно е снимен додека на непозната...