18.8 C
Скопје

Tag : побрзо

Вести Регион Слајдер

Јужноафриканскиот вид на корона детектиран во Косово – се шири брзо и загрозувајќи две групи на луѓе

Слободен печат
Првиот случај на јужноафриканскиот „бета“ вид на коронавирус, како што е именуван според новата класификација на СЗО, беше потврден пред два дена во Косово, кај...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Помагаат белите дробови побрзо да закрепнат – Вежби што треба да ги прават пациентите со ковид-19

Слободен печат
„Длабока воздишка, рацете горе, длабоко вдишување, кратко задржување на здивот, издишување, спуштање на рацете“, гласи една од вежбите, која се повторува неколкупати на ден и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган Маркл сака нејзината биографија да излезе што побрзо: Светот мора да слушне што се преживеав!

Слободен печат
Иако издавањето на нејзината биографија е најавено за август, Меган сака тоа да се случи што побрзо… Меган Маркл сака биографијата за нејзиниот и животот...