9 C
Скопје

Мај ќе биде месец полн среќа за овие 3 хороскопски знаци: Ќе им се случат многу убави работи!

Сатурн, структурната планета, овој месец ќе ни укаже на слабите места во системот и ќе не посоветува како да се избориме со последиците.

Каде се нашите граници?

Сатурн, структурната планета, овој месец ќе ни укаже на слабите места во системот и ќе не посоветува како да се избориме со последиците.

Всушност, ќе ни се исплати! Вау, како поминува времето – влеговме во петиот месец од оваа година – сами или максимално во пар. Погледнете на кои хороскопски знаци месец мај, и покрај се, ќе им приреди многу среќа и добро расположение…

БИК

Лицата родени во овој знак добро ќе се чувствуваат во сопствената кожа. Мај ќе биде месец во кој бикот ќе почувства дека се сака и дека е одличен токму онаков каков што е. Одеднаш бикот ќе ги види сите свои квалитети и добрите особини и ќе се фокусира само на позитивните страни и чувства. Освен што тоа ќе му даде добро зрачење, ќе му даде и многу елан, а истовремено и внатрешен мир. Биковите овој месец ќе доживеат емотивно просветлување, а чувството на среќа буквално ќе владее во нив. Зголемувањето на приходите ќе придонесе за максимално расположение.

Прочитајте и...  Принцезата Алис од Батенберг: Изгубените години со синот, мајката на принцот Филип ги надокнади дури при крај на животот

ЛАВ

Додека другите повеќе немаат идеја што да прават во карантинот, лавот буквално ќе цвета. Без оглед што и да прави, тој кон се пристапува со многу креативности и со намера да го збогати и орасположи секојдневието. Без оглед дали станува збор за нови рецепти, експерименти со изгледот, или некое хоби, како на пример фотографирањето, плетењето или хербариумот. За овој хороскопски знак се може да биде уметност, па така за него ова време ќе биде незаборавно. Некоја семејна новост ќе им донесе голема среќа.

ДЕВИЦА

Последните неколку недели беа тешки за лицата родени во знакот на Девица. Од бројните грижи и прашалници во главата не можеа јасно да размислуваат и гледаат. Сега маглата полека ќе се расчисти и нивниот терен ќе биде комплетно лесен и поволен. Овој хороскопски знак ќе биде подготвен да го насочи својот поглед на нови хоризонти и тоа ќе му даде шанса за големи успеси и уште поголема надеж. Ги очекува и парична добивка која дополнително ќе ги усреќи.

Прочитајте и...  На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Поврзани вести

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

Остави Коментар