29 C
Скопје

Tag : убави

Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат
Ваш најдобар сојузник во обидот да се ослободите од непосакуваниот надворешен изглед на кожата е да јадете исклучиво внимателно избрани намирници Под целулит се подразбираат промените на...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Мај ќе биде месец полн среќа за овие 3 хороскопски знаци: Ќе им се случат многу убави работи!

Слободен печат
Каде се нашите граници? Сатурн, структурната планета, овој месец ќе ни укаже на слабите места во системот и ќе не посоветува како да се избориме...
Магазин Магазин слајдер Сцена

АМБИЦИОЗНИ, УБАВИ, ШАРМАНТНИ… Андреа Бочели има двајца успешни синови – на едниот ниту Џеј Ло не можеше да му одолее (ФОТО)

Слободен печат
Андреа Бочели, италијанскиот тенор кој пред неколку дена одржа концерт во празната катедрала Диомо во Милано на католичкиот Велигден под името „Музика за надеж“, има...
Жена Магазин Магазин слајдер

Тајната за убави нокти: Секогаш треба да се придржувате до правилото „90-10“

Слободен печат
Знаете ли дека постои правило за тоа на кој начин и колку точно треба да ги сечете ноктите? Да! Тоа правило го носи називот „90-10“...
Забава Магазин

Убавите луѓе се посреќни во љубовта, дали е вистина или заблуда?

Слободен печат
Главно, станува збор за предрасуди, иако, секоја предрасуда е втемелена на некои искуства. Убавите жени помалку патат во љубовта Постојано се полемизира дека убавите жени...
Жена Магазин

Дали сте се запрашале: Зошто убавите жени често бираат помалку атрактивни мажи?

Слободен печат
Научниците тврдат дека убавите луѓе намерно избираат помалку атрактивни партнери со цел помалку да се трудат околу нив. Имено, оние кои се сметаат за поубави...
Еспресо Убавина

10 вежби кои ви гарантираат совршен стомак до лето (ВИДЕО)

Слободен печат
Нормално, летото не е единствениот мотив да започнете со тренирање, тука е и здравјето и отстранувањето на мастите кои ги задушуваат вашите органи. Ова се...
Еспресо Убавина

Како да имате убави нокти? Послушајте ги советите од нашите баби!

Живееме во светот на Интернетот каде што секојдневните иновации не се ништо необично и едноставно ни е незамисливо да се служиме со „бабинските“ совети и...
Еспресо Убавина

Задржете ја оваа смеса во устата само една минута и стопете го забниот каменец

Слободен печат
Зарем не е подобро да користите природни супстанци кои не можат да ви наштетат, а покрај тоа се полесно достапни и поефикасни од класичните. Сите...