Tag : месец

Живот Магазин Магазин слајдер Ретро

Најпознатите светски романи напишани за приближно еден месец

Слободен печат
Ви изгледа прекратко да напишете роман за само триесет дена. Но, тоа не е невозможно… Овие десет писатели ги напишаа нивните најпознати дела за околу...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Јули е месецот кој носи „џебови полни пари“: Магичен месец во кој еве како можете да ја привлечете енергијата на богатството

Слободен печат
Зошто јули 2020 година е месецот на богатството и изобилството и зошто се верува дека носи „џебови полни пари“? Во месец јули 2020 година имаме...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Мај ќе биде месец полн среќа за овие 3 хороскопски знаци: Ќе им се случат многу убави работи!

Слободен печат
Каде се нашите граници? Сатурн, структурната планета, овој месец ќе ни укаже на слабите места во системот и ќе не посоветува како да се избориме...
Вести Економија

Невработеноста во Франција за еден месец пораснала за 7 отсто

Слободен печат
Првите ефекти од кризата со коронавирусот се почувствуваа силно врз бројот на невработените. За само еден месец невработеноста во Франција пораснала на историски седум проценти,...
Здравје Магазин

Секое утро пиела чаша јогурт со овој зачин: За еден месец ослабела 7 килограми и го намалила холестеролот!

Слободен печат
Моќта на овој зачин во одржувањето на линијата и доброто здравје е неверојатна… Лицата кои дневно ќе изедат една лажица мелен ким дури за три...
Вести Македонија

Заев: Честит месец Рамазан, ви посакувам лесен пост и мир во семејствата

Почитувани граѓани, ценети верници од исламската вероисповед, се наоѓаме во пресрет на светиот месец Рамазан кој освен што е еден од петте исламски столбови, истовремено...
Забава Магазин

Научник успеал да дознае: Вашиот месец на раѓање ги носи овие болести!

Слободен печат
Проучувајќи големи бази на податоци за пациенти кои Медицинскиот центар на Колумбија ги развивал во последните неколку години, докторот Никола Татонети и неговиот тим првпат...
Вести Економија

Пад на бројот на туристи во декември во однос на ноември

Слободен печат
Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на туристите во декември 2019 година изнесува 61.468, а бројот на ноќевањата изнесува 119.412. Сепак во оваа...
Еспресо Шоу биз

ЕДЕН МЕСЕЦ ПО РАЗВОДОТ: Славниот актер не ја крие врската со 27 години помладата колешка (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Рон Перлман, доколку судиме според папаразо фотките, ужива во љубовта со 27 години помладата колешка Алисон Дунбар. Имено, тие двајца во последните денови престојуваат...
Еспресо Хороскоп

Три хороскопски знаци кои ги очекува тежок јануари

Слободен печат
Наближува и крајот на годината, а со него доаѓаат и нови предизвици, односно новата година. Некои хороскопски знаци нема да почувствуваат големи промени, но кај...