Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Иако сите сестри изгледаат сосема поинаку од денес, очигледно е дека само Ким изгледа добро на оваа ретро фотографија, па токму затоа и ја објавила.

Ким Кардашијан често сака да се присетува на моментите од минатото кои потоа ги објавува на својот Инстаграм профил. Тоа го направи и вчера кога објави фотка од себе и сестрите која е направена во 2007 година.

Иако сите сестри изгледаат сосема поинаку во однос на денес, очигледно е дека само Ким изгледа добро, па токму затоа и ја објавила фотографијата.

Фото: Инстаграм

„Babies at Benihana“, напиша Ким во описот на фотографијата, а најмладата сестра Кајли во коментарите и порача веднаш да ја избрише фотографијата.

Ким не го направи тоа, а во коментарите сите ја осудија дека е себична и лоша сестра.

Прочитајте и...  Во екот на пандемијата на коронавирусот, зошто е потребен витаминот К?

На фотката недостасува најстарата сестра Кортни, а многумина веруваат дека тоа е така затоа што само таа низ годините минимално се променила, па Ким не сакала да ја засени.

Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Што треба да јадете по вежбање: Храна за обновување на мускулите

Слободен Печат

Како Старите Грци се справувале со депресијата и со анксиозноста

Слободен печат

Научниците открија колку долго коронавирусот се задржува на кожата

Слободен печат

Дневен хороскоп за 24 октомври 2020: На Јарецот нема да му недостига страст, а Бикот конечно ќе мрдне од мртвата точка

Слободен Печат

ВИЦ НА ДЕНОТ: Мерки

Слободен печат

ФОТО: Ќерката на актерот Алек Болдвин повика на гласање со топлес фотографии

Слободен Печат

Остави Коментар