10 C
Скопје

ФОТО: Шампионски пречек за Ѓоковиќ по враќањето од Австралија!

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ доживеа пријатно изненадување од неговото семејство кое му приреди шампионски пречек..

Потсетување дека српскиот ас по деветти пат го освои грен слем турнирот во Мелбурн, „Австралија опен“.

Ноле во големото финале успеа да го совлада рускиот натпреварувач Данил Медведев со резултат 3:0 во сетови 7:5, 6:2 и 6:2.

Тоа е негов 18 освоен грен слем турнир во кариерата, а неговите најблиски се погрижија за најубав можен начин да го пречекаат шампионот.

На теренот со тениски топчиња беше испишано 18 што претставува вкупниот број на грен слем титули со порака: „Мама, Тара и Стефан, те сакаме“.

И самиот Ноле беше импресиониран од прекрасното добредојде објавувајќи: „Најубав пречек“.

Прочитајте и...  ЛШ: Доколку некој може да се врати против ПСЖ, тоа е токму Баерн
Фото извор: instagram.com/djokernole/

По неговиот тренер, и Ѓоковиќ им одговори на критичарите: Не бевте фер, но не е прв пат

Поврзани вести

Погоди две стативи и една пречка, Нејмар играч на мечот во Париз

Слободен печат

ВИДЕО: Европа ќе има нов шампион, елиминиран Баерн Минхен!

Слободен печат

Македонските надежи забележаа победа во контролниот меч со Црна Гора

Слободен печат

Македонскиот автомобилист Вуков тестираше во Муџело

Слободен печат

ВИДЕО: Олимпискиот комитет финансиски ќе го помага Бошко Стаменковски

Слободен печат

Клоп пред Реал: Не можеме да ја игнорираме одбраната, во спротивно ќе бидеме казнети!

Слободен печат

Остави Коментар