По неговиот тренер, и Ѓоковиќ им одговори на критичарите: Не бевте фер, но не е прв пат

Речиси од пристигнувањето во Австралија каде настапи на АТП Купот, а потоа на првиот годинешен грен слем турнир, Новак Ѓоковиќ постојано беше цел на критики. Најпрво беше критикуван поради писмото кое му го упати на првиот човек на Австралија Опен, Крег Тили, во кое бараше подобар третман за тенисерите и … Продолжи со читање По неговиот тренер, и Ѓоковиќ им одговори на критичарите: Не бевте фер, но не е прв пат