8 C
Скопје

Tag : австралија опен

Останатo Спорт

Некој од АТП намерно ја пушти листата со барања на Ѓоковиќ во јавност

Слободен печат
Непосредно пред стартот на Австралија Опен во јавноста се појави „писмо со барања“ кое го испрати Новак Ѓоковиќ до директорот на грен слем турнирот, Крег...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ откри со кого би сакал да оди на вечера

Слободен печат
Ѓоковиќ кој во неделата по деветти пат триумфира на Австралија Опен, откри дека би сакал да оди на вечера со Мајкл Џордан, како и дека...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ го имаше најдобриот потег против Зверев!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ успеа да ја освои деветтата титула на грен слем турнирот „Австралија опен“.. Тој во големото финале го совлада рускиот натпреварувач Данил Медведев со...
Останатo Спорт

Бекер: Кирјос има капацитет да го освои „Вимблдон“!

Слободен печат
Поранешниот германски тенисер Борис Бекер е импресиониран од настапот на Ник Кирјос на „Австралија опен“ и предвидува дека Австралиецот ќе освои барем еден „Вимблдон“. Кирјос...
Останатo Спорт

Славниот тренер нема дилеми: Ѓоковиќ технички и тактички е најсовршениот тенисер на сите времиња

Слободен печат
Најпознатиот тениски тренер, Ник Болитиери се огласи по триумфот на Новак Ѓоковиќ на Австралија Опен откако во финалето за помалку од два часа со 7:5,6:2,6:2...
Останатo Спорт

Неверојатни бројки на Ѓоковиќ во триумфот на Австралија Опен

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ со победата во три сета над Данил Медведев во финалето на Австралија Опен, дојде до деветтиот триумф во Мелбурн. На патот до шампионскиот...
Останатo Спорт

Пристигнаа резултатите, повредата на Ѓоковиќ е посериозна отколку што се мислеше

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ успеа по деветти пат да триумфира на Австралија Опен иако во првата недела изгледаше дека е многу блиску до одлуката да се повлече...
Останатo Спорт

Големиот критичар му честиташе на Ѓоковиќ: Тој е неверојатен

Слободен печат
Поранешниот американски тенисер Енди Родик, кој во минатото знаеше да го критикува српскиот тенисер, но по деветтиот триумф во Мелбурн на Новак Ѓоковиќ, тврди дека...
Останатo Спорт

Откако загуби во финалето, му упати интересна порака: Новак, сакам да ми бидеш тренер

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ релативно лесно во три сета (7:5,6:2,6:2) и за два часа игра го победи Данил Медведев во финалето на Австралија Опен и дојде до...
Останатo Спорт

По неговиот тренер, и Ѓоковиќ им одговори на критичарите: Не бевте фер, но не е прв пат

Слободен печат
Речиси од пристигнувањето во Австралија каде настапи на АТП Купот, а потоа на првиот годинешен грен слем турнир, Новак Ѓоковиќ постојано беше цел на критики....