Tag : австралија опен

Останатo Спорт

Австралија Опен најверојатно ќе се одложи

Слободен печат
Тој изјави дека на разни нивоа се разговара со челниците на Тениската федерација на Австралија за сите детали поврзани за грен слем турнирот кој се...
Останатo Спорт

Тенисерите на Австралија Опен ќе тренираат под надзор на полиција?!

Слободен печат
Филипс исто така тврди дека на тенисерите ќе им биде дозволено да го напуштат хотелот и да тренираат, но за тоа време ќе бидат под...
Останатo Спорт

Се одложува Австралија Опен?

Слободен печат
Јуниорскиот Австралија Опен веќе е откажан, а сениорскиот може да биде преместен за март или април. Причината за ваквите шпекулации на медиумите се одлуките на...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ се закани: Ако не „затворат“ 28 дена во Австралија, не играм

Слободен печат
Строгиот здравствен протокол во Австралија кој е донесен пради пандемијата на коронавирусот го загрозува одржувањето на Австралија Опен, односно учеството на најдобрите тенисери и тенисерки....
Останатo Спорт

Ѓоковиќ нема да може да ја брани титулата на Австралија Опен?

Слободен печат
Оваа одлука на властите значи дека првиот тенисер на АТП ранг листата нема да може да ја брани титулата на првиот годинешен грен слем турнир,...
Останатo Спорт

Федерер откри кога се враќа на терените

Слободен печат
Федерер во февруари го оперира коленото по што одлучи да го прескокне остатокот од оваа сезона. Швајцарецот открива дека многу брзо, дури уште во наредната...
Останатo Спорт

Лоши вести за тенисерите, ништо и од Австралија Опен?!

Слободен печат
Директорот на тениската федерација на Австралија, Крег Тили, денеска изјави дека организаторите на првиот годинешен грен слен се подготвени на сите сценарија, а доколку до...
Останатo Спорт

Тенисер признава: Ми понудија 100.000 долари за да загубам на Австралија Опен

Слободен печат
Стаховски открива дека му биле понудени 100.000 долари за да загуби во првото коло од Австралија Опен во 2009 година кога се сретна со францускиот...
Останатo Спорт

Нема да има тенис годинава

Слободен печат
Тениската сезона е одложена до 8. јуни поради пандемијата на коронавирусот, но се поизвесно е дека нема да има повеќе тенис во 2020 година. Директорот...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат
Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ ја коментираше повредата на Рожер Федерер, која ќе го оддалечи од терените до сезоната на трева. Федерер неочекувано беше подложен на...
MacedonianAlbanian