ФОТО | Наоми Кемпбел стана мајка на 50 години: Манекенката шокираше со објавата на Инстаграм

Фото: Profimedia
Фото: Profimedia

Наоми Кемпбел стана мајка на 50 години, а тоа го сподели на својот Инстаграм профил…

Топ моделот Наоми Кемпбел стана мајка на девојче на 50 години, објави таа на својот Инстаграм профил. Таа ја објави оваа убава вест држејќи ги нозете на бебето во раката.

„Прекрасен мал благослов ме избра мене да ѝ бидам мајка. Многу сум почестена што ја имам оваа нежна душа во својот живот и не постојат зборови со кои би ја опишала оваа доживотна врска која сега ја имам со тебе ангелу мој. Не постои поголема љубов од оваа“, напиша Наоми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Naomi Campbell (@naomi)


Засега не е познато ништо повеќе за новороденчето на познатата манекенка која за некој ден ќе наполни 51 година.

Видео на денот