Tag : објава

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе останете запрепастени кога ќе видите колку пари зема „Карпата“ за една објава на Инстаграм! (ФОТО)

Васко Спасоски
Холивудската ѕвезда Двејн Џонсон – „Карпата“ е најскапо платениот Инстаграм „инфлуенсер“, според податоците на британската компанија за маркетинг на социјалните мрежи – Хопер ејч-кју. За...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Гледајте си ја вашата работа“: Се огласи српската пејачка Романа, по апсењето во Австрлија! (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската пејачка Романа Паниќ (45) пред неколку дена беше уапсена во Австралија со вереникот Филип М. (40) поради кражба на банкомати, заради која е осудена...
Вести Свет

Началник во полиција во Атланта суспендиран поради контроверзна објава

Слободен печат
Началник на локалната полиција на подрачјето на Атланта, во сојузната држава Џорџија, е суспендиран и е под истрага затоа што на својот профил на Фејсбук...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ана Николиќ се снимаше додека се вози, па телефонот „падна“ во бујното деколте (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Пејачката Ана Николиќ не крие колку е задоволна со својот нов изглед. Естрадната дама не се двоуми воопшто да ги покаже резултатите од своето макотрпно...
Некатегоризирано

Поради фејсбук објава, МНР ќе го повика на консултации генералниот конзул во Минхен

Слободен печат
Генералниот конзул на земјава во Минхен ќе биде повикан на консултации во Министерството за надворешни работи, поради содржина на негова објава на Фејсбук, соопшти денеска...
Вести Македонија

Мобилна апликација на „Службен весник” за полесно пребарување закони

МИА Агенција
Во ЈП „Служен весник” денеска е промовирана мобилната апликација на електронската база на прописи со редакциски пречистени, консолидирани, текстови на закони, со која ќе може...
Еспресо Шоу биз

Бијонсе со една објава докажа зошто е кралица на социјалните мрежи (ФОТО)

Слободен печат
Бијонсе една од оние личности кои на Инстаграм не објавуваат ништо некое време, а потоа прават вистински бум. Истата работа се случи и сега кога...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ШТО МУ ЗГРЕШИ МЛАДАТА АКТИВИСТКА? Се закануваше дека ќе ја застрела Грета Тунберг, па го суспендираа од работа

Слободен печат
Професорот Мет Баиш во средното училиште Волтер Вест во сојузната американска држава Ајова е суспендиран од работното место поради несоодветен коментар на Фејсбук. Откако локален...
Вести Економија

Народна банка: Запознајте ја нашата институција

Слободен печат
Народната банка објави нова информативно-едукативна брошура, којашто содржи низа информации за работењето на оваа институција и за нејзините основни цели и задачи, како и објаснување...
Вести Економија

Објавен тендерот за изградба на новиот Клинички центар

Слободен печат
Денеска, Министерство за здравство го објави тендерот за изградба на нов универзитетски Клинички центар на „greenfield“ локација по модел „клуч на рака“ со поддршка при...