Tag : стана

Магазин Магазин слајдер Сцена

Берни Еклстон го доби првиот син на 90 години: Ни пристигна Ејс…

Слободен печат
Парот се познаваше неколку години претходно пред да се „сплетка“. На почетокот биле само добри пријатели, а нивниот однос, како што тврдат, бил чисто професионален....
Живот Магазин Магазин слајдер

Тинејџерка стана првиот модел на „Gucci“ со Даунов синдром (ФОТО)

Слободен печат
Откако нејзините фотографии овој месец се појавија во „Vogue Italia“, Ели позираше и за „Gucci“, па така таа стана нивниот прв модел со Даунов синдром....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан четири месеци пред 40-от роденден официјално стана милијардерка

Слободен печат
– Ким е вистинска глобална икона на модерното време, изјави Питер Харф, извршниот директор на „Coty“, кој купи 20 проценти од брендот Кардашијан. Канје Вест...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Изолацијата му донесе нова професија: Бекам стана пчелар (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалската, а слободно може да се каже и модната икона – Дејвид Бекам времето во изолација одлучи да го искористи на продуктивен начин. Тој на...
Жена Магазин

Никогаш нема да погодите – Погледнете кое парче облека стана моден хит за време на пандемијата на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Со оглед на тоа дека деновите ги поминуваме во карантин, на сцена стапија модни комбинации во кои царуваат женските чорапи… Чорапите не се само модно...
Забава Магазин Магазин слајдер

Медицинска сестра им запеа на колегите кои се борат со коронавирусот и стана хит (ВИДЕО)

Слободен печат
Медицинскиот персонал ширум светот на разни начини се обидува да го оддржи позитивниот дух, бидејќи тој е во првите борбени редови кога станува збор за...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Малечката Миа ја нацртала мајка и во изолација, поради еден детаљ цртежот стана вирален (ФОТО)

Слободен печат
Цртежот на 5-годишната Миа стана хит на интернет поради начинот на кој таа ја прикажала својата мајка Лаура Аплетон за време на изолацијата. Миа ја...
Забава Магазин

Фотката со која полицијата го бара овој крадец стана хит, веднаш ќе видите зошто! (ФОТО)

Слободен печат
Полицијата во Калифорнија се обидува да улови крадец користејќи ја карикатурата која уметникот ја цртал додека тој наводно му украл 500 долари. „Ја препознавате ли...
Забава Магазин

КРЕАТИВНО ДАВАЊЕ ОТКАЗ – Стана хит на интернет поради начинот на кој даде отказ (ВИДЕО)

Слободен печат
Сега веќе поранешниот работник на „Starbucks“ стана вистинска вирална ѕвезда откако на интернет се прошири снимката од неговото необично давање на отказ. Имено, Анести Данелис...
Еспресо Шоу биз

Од музика не се живее, Тијана Дапчевиќ стана земјоделец (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка и од неодамна актерка која дополнително се истакна со својот лик во серијата „Преспав“ Тијана Дапчевиќ призна дека музиката не носи доволно пари...