20.8 C
Скопје

ФОТО: Лонгорија во црвено бикини го покажа совршеното тело, фановите и порачаа „Ти не старееш“

Црвената боја пред 20 години беше заштитен знак на Габриеле Солис во серијата „Очајни домаќинки“. Тој лик го глумеше популарната актерка Ева Лонгорија, а со нејзината најнова објава покажа дека оваа боја и денес одлично и прилега…

Овој пат наместо фустан во таа боја таа се појави во бикини и ги покажа своите атрибути.

45-годишната актерка се пофали со оформеното тело кое е резултат на редовното вежбање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)


„Ти не старееш“, „Неверојатна жена“, „Фантастично изгледаш“, се само дел од комплиментите кои ги доби таа.

Во последно време Лонгорија стана зависна од вежбањето во мини трамболина која ја носи секаде со себе.

„Многу работам. Трчам, вежбам јога, пилатес, SoulCycle, непрекинато ги мешам вежбите“, изјави таа за магазинот „People“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)


Освен тоа тренира и во теретана. По раѓањето на синот Сантиаго во 2018 година, таа започна да тренира со Грант Робертс кој и помогна да се врати во топ форма.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар