Филмовите повеќе нема да бидат исти: Ништо од љубовните сцени поради пандемијата на коронавирусот

Филмските сетови низ светот се затворени поради пандемијата на коронавирусот. Со оглед на тоа дека започна попуштањето на мерките, актерите наскоро би можеле да се вратат на снимањето, но со низа нови правила, особено оние кои се однесуваат на физичката дистанца.

Многумина се прашуваат како ќе изгледаат секс сцените и дали ќе ги има воопшто. Едно е сигурно, тие нема да бидат изведувани на два метри одалеченост.

Токму бакнежот или сексот се она што повеќето го исчекуваат кога гледаат два лика кои се борат еден за друг.

Легендарната сцена меѓу Рејчел Мек Адамс и Рајан Гослинг во филмот „Notebook“ кога ќе им се препуштат на страстите на дождот, да се снимаше во ова време, не би можела да изгледа така.

Прочитајте и...  Интервју со Вјера Мујовиќ, белградска глумица: Секогаш ќе бидам девојченце, кое го бара своето гнездо

Актуелна е и приказната за серијата „Normal People“ во која во 12-та епизода се прикажани сцени од 41 минута секс. Доколку снимањето се случило неколку месеци подоцна, односно во време на пандемијата, кој знае со што би ги пополниле тие 41 мината.

Што доколку филмската индустрија на некое време во целост одлучи да ги исфрли интимните сцени? Како ќе се менуваат гледачите и нивниот поглед на љубовта и интимните односи доколку бидат приморани да гледаат актери кои се обидуваат да внесат излузија за интимноста, а всушност да не се допрат. Дали луѓето ќе почнат да ја прифаќаат прегратката еднакво како и квалитетната сцена полна љубов? На сите овие прашања наскоро ќе пристигне одговор преку новоснимените филмови во нови, пандемиски услови.

Прочитајте и...  Посветете се на менталното здравје: Физички симптоми кои ги предизвикува осаменоста

Прочитај повеќе

Хајди Клум се сликаше скроз гола, но погледнете кој лежи покрај неа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Посветете се на менталното здравје: Физички симптоми кои ги предизвикува осаменоста

Слободен Печат

Доста е, ми треба мир: Пејачката Анабела се повлекува од музиката и јавниот живот!

Васко Спасоски

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат