Филмовите повеќе нема да бидат исти: Ништо од љубовните сцени поради пандемијата на коронавирусот

Филмските сетови низ светот се затворени поради пандемијата на коронавирусот. Со оглед на тоа дека започна попуштањето на мерките, актерите наскоро би можеле да се вратат на снимањето, но со низа нови правила, особено оние кои се однесуваат на физичката дистанца.

Многумина се прашуваат како ќе изгледаат секс сцените и дали ќе ги има воопшто. Едно е сигурно, тие нема да бидат изведувани на два метри одалеченост.

Токму бакнежот или сексот се она што повеќето го исчекуваат кога гледаат два лика кои се борат еден за друг.

Легендарната сцена меѓу Рејчел Мек Адамс и Рајан Гослинг во филмот „Notebook“ кога ќе им се препуштат на страстите на дождот, да се снимаше во ова време, не би можела да изгледа така.

Прочитајте и...  Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на Ковид-19

Актуелна е и приказната за серијата „Normal People“ во која во 12-та епизода се прикажани сцени од 41 минута секс. Доколку снимањето се случило неколку месеци подоцна, односно во време на пандемијата, кој знае со што би ги пополниле тие 41 мината.

Што доколку филмската индустрија на некое време во целост одлучи да ги исфрли интимните сцени? Како ќе се менуваат гледачите и нивниот поглед на љубовта и интимните односи доколку бидат приморани да гледаат актери кои се обидуваат да внесат излузија за интимноста, а всушност да не се допрат. Дали луѓето ќе почнат да ја прифаќаат прегратката еднакво како и квалитетната сцена полна љубов? На сите овие прашања наскоро ќе пристигне одговор преку новоснимените филмови во нови, пандемиски услови.

Прочитајте и...  НБА ѕвездата слуша српска музика: Погледнете за која песна станува збор! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

НБА ѕвездата слуша српска музика: Погледнете за која песна станува збор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат.

Нема сепаре и скапо шампанско: Анастасија Ражнатовиќ го прослави роденденот скромно во домашна атмосфера! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Георгина на Кристијано влезе во базен и заборави да го облече долниот дел од бикинито? (ФОТО)

Васко Спасоски

Старлетата малку претера: За вакви бикини треба храброст и некако не е за помлади од 18 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детето кое најмногу ве лути, личи на вас! Изненадени?

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зошто треба да каснете овошје пред да одите во супермаркет?

Слободен печат

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фасцинантна глетка: Наместо туристите, во цветањето на црешните уживаат елени (ВИДЕО)

Слободен печат

Им светат очите од љубов: Игор Џамбазов и Илина повеќе не се кријат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пијан печен компир (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Заводникот од серијата „Ла Каса де Папел“ е во љубовна врска со Србинката Татјана (ФОТО)

Васко Спасоски