11 C
Скопје

Tag : исти

Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Не се сите сини и кафени очи исти – ова е скалата со сите „кодови“: Еве што кажуваат тие за нас!

Слободен печат
Кај многу луѓе бојата на очите може да се одреди, но постојат и такви чии очи се на граница меѓу сивата и сината или сината...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмовите повеќе нема да бидат исти: Ништо од љубовните сцени поради пандемијата на коронавирусот

Слободен печат
Филмските сетови низ светот се затворени поради пандемијата на коронавирусот. Со оглед на тоа дека започна попуштањето на мерките, актерите наскоро би можеле да се...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Бебиња веќе неколку години се оставаат на една иста локација на Флорида: Со ДНК тест утврдено дека тие имаат исти родители

Слободен печат
Три бебиња напуштени се во три различни ситуациии во ист комплекс на згради во Орландо на Флорида. Подоцна со направените ДНК тестови е утврдено дека...
Забава Магазин

Мајка ѝ на Кејт Мидлтон е иста како неа, само со 27 години повеќе (ФОТО)

Слободен печат
Стилот на Кејт Мидлтон многу бргу стана легендарен, уште од кога стана Војвотка од Кембриџ во 2011 година. Додека милиони луѓе се инспирирани од нејзините...
Еспресо Мода

Стајлинг кој има посебна причина: Еве зошто Кејт Мидлтон ја облекува принцезата Шарлот во исти фустанчиња (ФОТО)

Слободен печат
Британската принцеза Шарлот пред неколку дена наполни четири години, а по тој повод гордата мајка Кејт Мидлтон објави нови фотографии од својата миленичка. Фотографиите се...