Tag : коронавирусот

Здравје Магазин Магазин слајдер

Што е „лажно позитивен“ резултат на тестот за коронавирус и кога може тој да се појави?

Слободен печат
Многумина се прашуваат дали е можно да се појави грешка при тестирањето… Твитер е преполн со теории за „лажно позитивни“ резултати од тестови за коронавирусот,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Во новиот филм Ковид-19 мутира, а Америка е затворена до 2024 година

Слободен печат
„Songbird“ е називот на претстојниот филм кој ќе се занимава со пандемијата на коронавирусот. Ќе го продуцира неповторливиот Мајкл Беј, авторот на филмовите „Лоши момчиња“,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Алиса Милано седум месеци по коронавирусот: „Откако ми опадна косата, сега имам сериозен проблем со помнењето“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската актерка Алиса Милано зборуваше за коронавирусот, наведувајќи дека дури седум месеци откако го прележа вирусот, таа се уште чувствува последици. Таа пред неколку месеци...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Тест за коронавирусот кој можете да го направите и во домот: Ова се првите две ароми кои нема да можете да ги почувствувате!

Слободен печат
Индиските научници открија кои мириси прво нема да можеме да ги распознаеме… Веќе и врапчињата на гранка знаат кои се основните симптоми на коронавирусот, сува...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Научниците дојдоа до ново откритие – Еве колку коронавирусот се задржува на нашата кожа и слуз!

Слободен печат
Коронавирусот опстанува многу подолго отколку грипот, но со примената на две мерки тоа може да се смени. Коронавирусот може да преживее на човечката кожа до...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Идеален филм за теоретичарите на завери: Снимен во тајност, трејлерот го погледнаа 6 милиони луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат
Во првите 72 часа трејлерот го погледнале шест милиони луѓе… Оскаровецот Алекс Гибни речиси во тајност го сними документарецот за панцемијата на коронавирусот. Авторот на...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмските студија поради коронавирусот на големо ги откажуваат блокбастерите

Слободен печат
Експанзијата на коронавирусот и стравот од финансиски загуби ги натера големите филмски студија да ја откажат премиерата на своите блокбастери. Не долго откако од „MGM“...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Маските и визирите задолжителни – Еве како изгледа снимањето на филмовите за време на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Еден од првите филмови во Холивуд кој што го продолжи снимањето е „Последниот дуел“ со Мет Дејмон, Џоди Комер и Адам Драјвер во главните улоги....
Живот Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер

Вака ќе изгледа Неделата на модата во време на коронавирусот

Слободен печат
Неделата на модата во Милано ќе биде одржана од 22 до 28 септември во текот на која колекциите за пролет и лето ќе бидат претставени...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Денес започнува Фестивалот во Венеција, и покрај коронавирусот: Познатите дами со маски полека пристигнуваат

Слободен печат
Како  ќе изгледа фестивалот, како и познатиот црвен тепих, ќе видиме наскоро.. 77-от филмски фестивал во Венеција започнува денес, 2 септември и ќе трае до...