Tag : коронавирусот

Вести Македонија

МЗ: Граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот

МИА Агенција
Министерството за здравство денеска апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. Почитувањето на мерките ќе овозможат побрз...
Вести Свет

Бројот на заразени со коронавирусот во Русија надмина 400.000

МИА Агенција
Бројот на заразени со коронавирусот во Русија денеска надмина 400.000, откако во последните 24 часа беа потврдени 9.268 нови случаи. Вкупниот број потврдени случаи во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Филипче: Коронавирусот ниту е мртов ниту е заминат

Горан Наумовски
Фотографиите и прилозите од вчерашното празнување во верските храмови и пред нив се повторно загрижувачки. И покрај апелите на здравствените институции да нема масовни собирања,...
Вести Свет Слајдер

Трамп се закани: СЗО е кинеска марионета, ако за следните 30 дена не се подобри трајно ќе го прекинеме на финансирањето

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп повторно се закани дека трајно ќе го прекине финансисрањето на Светска здравствена органзиација, ако во следните 30 дена СЗО не постигне...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Истражување: Коронавирусот на лето ќе „запре“, потоа следи втор бран

Горан Наумовски
Хрватскиот научник и професор Гордан Лауч на социјалните медиуми ја сподели веста за истражувањето на американскиот универзитет Харвард кој откри дека коронавирусот потешко се шири...
Вести Свет Слајдер

Русија до крајот на летото ќе ја регистрира вакцината против коронавирусот

МИА Агенција
Русија во август може да ја регистрира вакцината против коронавирусот , најави директорот на Националниот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија, Александер Гунцбург. -Верувам дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Коронавирусот и го одзема тронот на кралицата Елизабета? Поради пандемијата таа се повлече од јавноста, многумина се сомневаат дека воопшто ќе се врати!

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора веќе со месеци не ги врши своите јавни должности поради епидемијата на коронавирусот и според многумина ова можеби е крај на...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмовите повеќе нема да бидат исти: Ништо од љубовните сцени поради пандемијата на коронавирусот

Слободен печат
Филмските сетови низ светот се затворени поради пандемијата на коронавирусот. Со оглед на тоа дека започна попуштањето на мерките, актерите наскоро би можеле да се...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски се надева на натамошно намалување на заканата од коронавирусот

Горан Наумовски
Премиерот Оливер Спасовски e уверен дека првата фаза од попуштањето на дел од рестриктивните мерки ќе биде проследена со натамошно спуштање на интензитетот од заканата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Брајан Адамс ги шокираше фановите : Поради алчните гадови кои јадат лилјаци сè е на чеќање

Слободен печат
Славниот канадски рокер Брајан Адамс се најде на мета на критики поради статусот на Твитер кој на крајот го избриша. Имено, тој удри по луѓето...