Фантазија од вкусови за вашата вечера денес – Подгответе ги овие американски палачинки и уживајте!

Палачинки и чоколадо, совршена комбинација за уживање… 

Нормално, можете да ги јадете и со мед, слатка павлака, овошје… со што и да посакате. Нема потреба да се грижите дали палачинките ви искочиле тенки, дали се кинат или пак ви лепат на тавчето, направете ги овие американски палачинки и уживајте во нив.

Состојки:

– 2 јајца
– 2,5 шолји брашно од 2,5 децилитри
– 1 кесичка прашок за печиво
– 2 шолјички млеко
– 1/3 шолја шеќер
– 1 прстофат сол
– масло или путер
– чоколаден намаз или било што по желба

Измешајте ги сите состојки со миксер, оставете ја добиената смеса 15 минути да отстои, па потоа започнете со печењето на американските палачинки. Бидејќи се помали во однос на нашите палачинки, можете да печете и по три наеднаш во едно тавче.

Прочитајте и...  Папарацо фотографиите на познатата манекенка ја покажуваат суровата лага за реалноста на Инстаграм! (ФОТО)

Пријатно!

 

Прочитај повеќе

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвени намирници за балансирана исхрана

Слободен печат