-2 C
Скопје

Tag : вкусови

Живот Забава Магазин Магазин слајдер Технологија

За љубителите на виното: Апликација за светски искуства и сортни вкусови

Слободен печат
Пандемијата од Коронавирусот влијаеше на намалената посета на рестораните и баровите. Со оглед на тоа што голем дел на генерации уживаат преку Интернет услугите, оваа...
Магазин Магазин слајдер Храна

Лажица полна вкусови – Подгответе зелена чорба за целото семејство

Слободен печат
Состојки: 1 главица кељ 300 грама пилешко месо 1 страк праз 1 главица кромид масло за јадење 2  компири со средна големина сол црн бибер...
Магазин Храна

Фантазија од вкусови за вашата вечера денес – Подгответе ги овие американски палачинки и уживајте!

Слободен печат
Палачинки и чоколадо, совршена комбинација за уживање…  Нормално, можете да ги јадете и со мед, слатка павлака, овошје… со што и да посакате. Нема потреба...
Еспресо Храна

Најдобриот чоколаден мафин: Фантазија од вкусови која не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете го ова популарно американско колаче на овој начин, ќе бидете воодушевени… Состојки: – 250 грама брашно – 150 грама шеќер – 40 грама какао...
Еспресо Храна

Запечени њоки со грашок готови за половина час: Кремасто уживање во вкусови! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Њоките подготвени на овој начин се вистинско задоволство за вашите сетила… Состојки: – 400 грама њоки – 2 лажици путер – 100 грама шунка –...
Еспресо Жена Магазин Храна

Јадење богато со вкусови: Полнети тиквици како идеална комбинација за СЕМЕЈНИОТ РУЧЕК (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Едноставно се подготвува, вкусно е и богато зачинето. Полнетите тиквици со мелено месо и зачин се одличен предлог за сите гурмани. Потребно е: 4 млади...
Здравје Магазин

Направете сами леден спас полн со витамини: Заменете ги купечките сокови со овој ОСВЕЖУВАЧКИ НАПИТОК!

Слободен печат
Лесно ќе го направите сами овој ладен напиток, а уште полесно ќе дишете кога деновите ќе бидат пеколно топли. Водата со вкусови за многумина е...
Еспресо Храна

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете брз десерт кој ќе ги задоволи сите ваши сетила… Состојки: -250 грама кекси -80 грама путер или маргарин Бел крем: – 200 грама бело...
Еспресо Жена Магазин Храна

Американски палачинки со чоколаден прелив: ФАНТАЗИЈА ОД ВКУСОВИ која морате да ја пробате (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Палачинки и чоколадо, совршена комбинација за уживање… Состојки: – 2 јајца – 2,5 шолји брашно од 2,5 децилитри – 1 кесичка прашок за печиво –...
Еспресо Храна

Предлог за денешниот ручек – Фантазија од вкусови: Компир и тиквички во сос од печурки

Слободен печат
Пробајте го овој превкусен и едноставен рецепт за компир и тиквички запечени во рерна на малку поинаков начин. Ќе почувствате фантазија од вкусови и ќе...