-9 C
Скопје

Tag : уживајте

Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во него ова попладне: Совршен зимски сладолед од само една состојка

Слободен печат
Сладоледот не мора да биде забранет десерт поради кој често чувствуваме грижа на совест – постои здрава и подеднакво вкусна варијанта која лесно се подготвува...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Уживајте повторно во туширањето: Трик со кој лесно, брзо и евтино ќе го одзатнете тушот!

Слободен печат
Тоа ужасно чувство кога после напорниот работен ден ќе посакате да се истуширате, ќе пуштите вода од тушот, а тој повеќе ќе жубори и прска...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте ова дождливо попладне – Баклава со вишни и гриз: Стар рецепт кој воодушевува! (ВИДЕО)

Слободен печат
Едноставно и брзо, а така освежувачки и сочно… Потребно ви е: 6 кори за пита и баклава, 500 гр вишни, 400 мл вода, 400 гр...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте оваа вечер – Мохито со лубеница, вистинско задоволство совршено за релаксација! (РЕЦЕПТ, ВИДЕО)

Слободен печат
Направете си совршено мохито со лубеница и уживајте оваа вечер… Не знаете како? Ние ќе ви покажеме. Потребно ви е: 1 кора од лимон, 2...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Уживајте повторно во туширањето: Еве како лесно, брзо и евтино да го одзатнете тушот!

Слободен печат
Тоа ужасно чувство кога после напорниот работен ден ќе посакате да се истуширате, ќе пуштите вода од тушот, а тој повеќе ќе жубори и прска...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во малку поинаков вкус – Солена дипломат торта

Слободен печат
Тесто: 4 јајца 200 грама кисела павлака 1 прашок за печиво 4 лажици брашно 1 лажичка сол Фил: 200 грама сирење 200 грама кисела павлака...
Магазин Храна

Фантазија од вкусови за вашата вечера денес – Подгответе ги овие американски палачинки и уживајте!

Слободен печат
Палачинки и чоколадо, совршена комбинација за уживање…  Нормално, можете да ги јадете и со мед, слатка павлака, овошје… со што и да посакате. Нема потреба...
Еспресо Храна

Тор­та со тиква (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Сос­тојки: 3 кг тиква 4 јајца 3 ла­жи­ци гриз 10 ла­жи­ци ше­ќер 800 мл млеко 2 ла­жи­ци масло 2 ке­сич­ка ци­мет Под­го­товка: На нај­круп­на­та стра­на...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Направете си купка од јаболков оцет за вашите стапала и уживајте во благодетите од неа

Слободен печат
Оваа купка за стапала ќе ги оживее сувите делови на кожата на вашите стапала, ќе ви помогне при габичните инфекции, ќе ги отстрани непријатните мириси,...
Еспресо Храна

Најубавите крцкави пилешки крилца (ВИДЕО)

Слободен печат
Сакате нешто вкусно и брзо за готвење, имаме одлична идеја за вас, пробајте го овој одличен рецепт. Најдобрите крцкави пилешки прсти всушност се прават со...