Напиток за слабеење со кој Русинките ја одржуваат витката линија: Помешајте ги овие две состојки и уживајте во резултатите!

Фото: Јутјуб

Само помешајте ги овие две состојки и напитокот е подготвен…

Русинките се познати по витката линија, а сега тие открија и како им успева тоа. Речиси секоја жена во Русија која се грижи за својата линија, секое утро го започнува со овој напиток од само 2 состојки.

За подготовка ви е потребно:

– Кефир
– Лен

Подготовката е сосема едноставна, само помешајте ги овие две состојки и секое утро, пред појадокот, испијте го овој напиток. Напитокот ќе ве држи подолго време сити, а нема да ви се појави ниту потребата за слатки, освен тоа и ненадејните напади на глад повеќе нема да се случуваат. Овој рецепт е добар исто така и кога сакате да направите детокс на организмот и да го исфрлите вишокот вода.

Фото: Профимедиа

Еве како овие состојки влијаат на организмот:

Кефирот содржи витамин Д, калциум, протеини, витамин Б12, магнезиум, а една чаша содржи само 100 калории. Токму тоа е една од причините поради што оваа намирница се наоѓа на редовното мени на Русинките, кои уживајќи во овој млечен напиток ја одржуваат витката линија.

Лененото семе благотворно делува на системот за варење, го намалува апетитот, а со самото тоа и килограмите. Тоа ги чисти цревата, но може да помогне и во согорувањето на салото.

Видео на денот