17.8 C
Скопје

Tag : американски

Вести Регион

На непознат му дала 15.000 евра и мобилни телефони, мислела дека е американски војник кој е вљубен во неа

Слободен печат
Жена од Иванец во близина на Вараждин пријавила во полиција дека била измамена од непознато лице на социјалните мрежи. За случајот извести и тамошната полиција...
Свет

Во Полска пристингна десетина американски авиони ловци Ф-15 и Ф-16

МИА Агенција
Европската команда на Вооружените сили на САД во рамките на воените вежби во Полска префрли десетина авиони ловци, изјави полскиот министер за одбрана Матиуш Блашчак....
Хроника

Американски актер и продуцент уапсен во Хрватска

Американскиот актер и продуцент Дон Виктор Систернино (45), познат по улогата во серијата „Служба за итни случаи“, беше уапсен пред два дена при влегување во...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во нив ова попладне: Американски палачинки со јаболка и цимет кои се топат во уста

Слободен печат
Вкусот на јаболко и цимет во комбинација со меко тесто сигурно ќе ви ги разведри ладните денови од зимата. Овој рецепт за палачинки е многу...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Прерано заминување: Бо Бајден, непрежалениот син на американскиот претседател

Слободен печат
Откако пред шест години почина неговиот постар син, миленикот Бо Бајден, новоизбраниот американски претседател на разни начини му оддава почест. Истото се случи и на...
Вести Свет Слајдер

Американските астронаути по 62 дена поминати во вселената, слетаа во водите близу Флорида (ВИДЕО)

Слободен печат
Двајцата американски астронаути, Даг Харли и Боб Бенкен по 62 дена поминати во Вселената слетаа во водите блиску до брегот на Флорида. „Успешното слетување значи...
Вести Економија

Растот на американските залихи ја „нагриза“ цената на нафатта – инвеститорите останаа внимателни

Слободен печат
Северноморската сурова нафта забележа пад за повеќе од еден процент, на цена од 41 долар за барел, по извештајот за пораст на американските залихи, што...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Има четири години, а веќе знае три јазици и е почесен член на Менса

Слободен печат
Исак Милер има само четири години, а веќе напамет ги знае сите 50 сојузни американски држави. Ова дете, само научило да зборува грчки и арапски јазик,...
Вести Свет

Врвни американски научници тврдат дека имаат решение за Ковид – 19

Слободен печат
Десетина врвни американски научници и група милијардери тврдат дека имаат решение за пандемијата на новиот коронавирус и пронашле врата, преку која можат да го реализираат...
Вести Свет

Салами: Наредив да се уништат сите американски бродови

Слободен печат
Заканата на генералот Хосеин Салами доаѓа по само еден ден откако претседателот на САД, Доналд Трамп, соопшти дека и дозволил на американската морнарица да ги...