Tag : фантазија

Магазин Семејство

Како да ја поттикнете детската фантазија

Слободен печат
Детската фантазија е она што детето во вистинскиот свет не го доживува, тоа се настани резервирани само за детскиот свет. Таа ќе го носи детето...
Еспресо Храна

Најдобриот чоколаден мафин: Фантазија од вкусови која не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете го ова популарно американско колаче на овој начин, ќе бидете воодушевени… Состојки: – 250 грама брашно – 150 грама шеќер – 40 грама какао...
Еспресо Жена Магазин Храна

Американски палачинки со чоколаден прелив: ФАНТАЗИЈА ОД ВКУСОВИ која морате да ја пробате (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Палачинки и чоколадо, совршена комбинација за уживање… Состојки: – 2 јајца – 2,5 шолји брашно од 2,5 децилитри – 1 кесичка прашок за печиво –...
Еспресо Храна

Британското кралско семејство полудува по оваа торта: Чоколадна фантазија која не се пече!

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора и принцот Вилијам го обожaваат овој десерт, открива личниот кралски готвач Дарен Мек Грејди. Потребни состојки: – 120 гр. путер –...
Еспресо Храна

Предлог за денешниот ручек – Фантазија од вкусови: Компир и тиквички во сос од печурки

Слободен печат
Пробајте го овој превкусен и едноставен рецепт за компир и тиквички запечени во рерна на малку поинаков начин. Ќе почувствате фантазија од вкусови и ќе...