13 C
Скопје

Домашна напивка против пролетни алергии, брзо се подготвува, а делува веднаш

Оние кои ги мачи пролетната алергија добро ги знаат нејзините симптоми – нервоза, затнати синуси, чувствителни и насолзени очи…

Секако, симптомите кај секого се различни, но поголем број на луѓе истакнуваат дека чувствуваат хроничен замор.

Пролетната алергија може да го наруши квалитетот на животот и да го отежне извршувањето на секојдневните обврки. За среќа, постојат различни начини за соочувањето и спречувањето на алергијата, а доколку го преферирате природниот начин, пробајте ја оваа вкусна напивка која ќе ги ублажи симптомите.

За да ја подготвите напивката потребно е:

  • 1 морков
  • 2 портокала
  • половина краставица
  • неколку листови нане
  • 20 гр свеж корен од ѓумбир

Измијте ги убаво сите состојки, исечкајте ги и ставете ги во блендер. Уживајте во оваа вкусна напивка пред секој оброк.

Поврзани вести

ФОТО | Вил Смит сака да ја врати титулата „најдобар фраер“: Актерот започна со вежбање во теретана!

Слободен печат

Доаѓа моќен астро период за пари и љубов: Овие три знаци ги очекува голема среќа за време на младата Месечина

Слободен печат

ФОТО | Холивудските сребрени лисици: Овие актери се позгодни и пошармантни благодарение на седата коса!

Слободен печат

Пред десет години Парис Хилтон предизвика гнев кај јавноста, а дури денес го објасни натписот на нејзината маица „Престанете да бидете сиромашни“

Слободен печат

Експертите го вперија прстот во него: Само еден човек е виновен за заминувањето на Меган и Хари од кралското семејство!

Слободен печат

Направете си нешто вкусно ова попладне – Вкусете го колачето „Маџарица“

Слободен печат

Остави Коментар