1 C
Скопје

Џокер во филмот ги украл движењата од Чендлер од „Пријатели“? Фановите велат дека украл сè! (ФОТО)

Милиони луѓе во светот полудеа по Џокер и Хоакин Феникс, а сцената во која тој игра на скалилата во Бронкс стана иконска. Џокер многу му се допаднал, изгледа, и на Метју Пери, кој шегата на сметка на филмот ја сподели на својот Твитер.

Чендлер од „Пријатели“ објави меме на кое изгледа дека Џокер за највпечатливата сцена во филмот ги ископирал неговите движења од кујната.

Мемето од напознатиот автор Метју Пери го објави на својот Твитер со кратко „Нема на што“.

По објавата на славниот актер започна зезањето на Твитер и мемињата на кои Џокер и во останатите движења во филмот го копира Чендлер.

Прочитајте и...  ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

„Сè украл од тебе“, се шегуваат фановите за двата лика. Џокер изгледа и пуши како Чендлер, се шминка како Чендлер, се фрла на такси како Чендлер.

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар