17.8 C
Скопје

Tag : филмот

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Мадс Микелсен го замени Џони Деп во „Фантастични ѕверки“: „Го завршивме снимањето, филмот ќе биде волшебен“

Слободен печат
Холивудскиот актер Џони Деп уште претходно најави дека нема да го игра негативецот Гелерт Гринделвалд во филмот „Фантастични ѕверки“, а сето тоа се случи откако...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Откриен датумот на премиерата на филмот „Gucci“ со Лејди Гага

Слободен печат
Според наводите на сајтот „IMDB“, новиот филм „Gucci“ во кој главната улога ја има поп ѕвездата Лејди Гага и холивудскиот актер Адам Драјвер, својата премиера...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Според филмот „Господар на прстените“: „Амазон“ ја снима најскапата серија во историјата на телевизијата

Слободен печат
Првата голема серија на „Амазон“, според најавите, ќе биде и најскапа во историјата на телевизијата, оставајќи ги зад себе сериите „Круна“ и „Игра на тронови“....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Погледнете го новиот драматичен трејлер за филмот „Круела“

Слободен печат
Дизни штотуку го објави новиот трејлер за својот долгоочекуван филм „Cruella“, во кој главната улога ја толкува актерката Ема Стоун. Ема Стоун ја глуми култната...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Аватар“ влезе во историјата: Филмот на Џејмс Камерон заработи најмногу, надминувајќи го и „Одмаздници“

Слободен печат
Дојде до промена на првото место од листата… „Аватар“ стана филм кој досега најмногу заработил во историјата, па така тој на првото место го замени...
Вести Свет

Почина повеќекратниот убиец чие злосторство го инспирираше хорор филмот „Хоророт од Амитвил“

Горан Наумовски
Ронадл Дефео стар 69 години кој беше осуден за убиство на неговите родители, четирите браќа и сестри во семејната куќа, почина во затвор, соопштија затворските...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО I Вака денес изгледа неуништливата агентка од филмот „Кога јагнињата ќе стивнат“: Со гордост ја носи секоја брчка на лицето!

Слободен печат
Годините кои изминаа сосема очекувано се гледаат на нејзиното лице, но таа за тоа воопшто не се грижи… Американската актерка Џоди Фостер (58) на светската...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Филмот кој ја предвиде короната добива „филозофско продолжение“

Слободен печат
„Зараза“(Contagion), филмот кој говори за ширењето на мистериозен вирус од Кина, а за кој многумина мислат дека ја предвидел пандемијата на коронавирусот, наскоро би требало...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Нова верзија на филмот „Кум 3“, трејлерот ветува подобар крај од оригиналниот

Слободен печат
Трејлерот за новата верзија за филмот „Кум 3“ ветува подобар крај од оригиналното остварување од 1990 година. За жал, додека првите два дела од „Кум“...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: „Let Them All Talk“ – Погледнете го трејлерот за филмот во кој Мерил Стрип тргнува на животно патување

Слободен печат
Претставен е првиот трејлер за филмот „Let Them All Talk“ во кој главна улога ја толку легендарната Мерил Стрип, а режијата ја потпишува Стивен Содерберг....