8 C
Скопје

Tag : украл

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Хари Мата Хари со потресни детали за своето детство – „Татко ми буквално да не ме украл од породилиштето, јас денес немаше да бидам жив“

Слободен печат
Пејачот Хари Варешановиќ, попознат како Хари Мата Хари, избегнува да зборува за неговиот приватен живот во јавноста, а сега ја отвори душата и откри непознати...
Хроника

Матичар украл пари од туѓа кредитна картичка

Горан Наумовски
Триесетгодишен вработен во Управата за водење матични книги, во матично подрачје Бутел и Чаир, како помлад референт-матичар, со туѓа кредитна картичка од банка направил 32...
Еспресо Шоу биз

МИСЛЕЛА ДЕКА НЕКОЈ И ГО УКРАЛ ИДЕНТИТЕТОТ – Брена раскажа детали од минатото кои ќе изненадат многумина!

Слободен печат
– Изгледа дека сум се родила подготвена за сите подеми и падови. Зборував често дека не сакав да ме нарекуваа Лепа Брена – ја започна...
Некатегоризирано

Со пластичен пиштол украл 11.000 евра

Судија на претходна постапка на разбојник од Скопје му одреди мерки на претпазливост откако тој од Основното јавно обвинителство е обвинет за кривично дело разбојништво....
Вести Македонија

Разбојник украл 250 евра од обложувалница

Обвинение за разбојништво од Основното јавно обвинителство заработи 27-годишен скопјанец кој на 20 септември годинава ограбил обложувалница во центарот на Скопје. Во обвинителниот акт пишува...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Џокер во филмот ги украл движењата од Чендлер од „Пријатели“? Фановите велат дека украл сè! (ФОТО)

Слободен печат
Милиони луѓе во светот полудеа по Џокер и Хоакин Феникс, а сцената во која тој игра на скалилата во Бронкс стана иконска. Џокер многу му...
Хроника

Уапсен ограбувач на возила во Скопје

Скопската полиција поднесе кривична пријава за сторено кривично дело тешка кражба против 47-годишниот Н.Д. од Скопје. Тој е осомничен и за кривично дело „тешка кражба“....
Вести Хроника

Син од татко украл 85.000 евра

МИА Агенција
За кражбата на речиси 85.000 евра која пред два дена ја пријавил жител на тетовско Јанчиште тетовската полиција изготви поднесок против неговиот 25-годишен син. Според...
Хроника

Украл автомобил и повредил полицајци

Вчера околу 17 часот на булеварот „Александар Македонски“ е уапсен Н.Ќ.(36) од Скопје поради сомнение за одземање патничко возило и предизвикување сообраќајна незгода. Околу 16.35...
Хроника

Поштар украл 3.500 евра

Кривична пријава од МВР е поднесена против Ш.Б. (50) од гостиварското село Беловиште кој е осомничен за злоупотреба на службената положба и овластување, проневера во...