24.8 C
Скопје

Tag : џокер

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО | Фановите „лудуваат“ по Круела де Вил: Ја споредуваат со култниот Џокер

Слободен печат
Ема Стоун, режисерката и главна актерка во „Cruella de Vil“, реагираше на споредбите со „Joker“ и рече дека овие два филма се „многу различни“, и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Џаред Лето повторно во улога на Џокер, но во друг филм!

Слободен печат
Холивудскиот режисер Зек Снајдер на социјалните мрежи објави две фотографии од новиот Џокер, кој ќе го игра оскаровецот Џаред Лето во неговиот филм „Justice League“....
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Кој ќе биде новиот Џокер? На Хоакин Феникс му нудат вртоглава сума да сними уште две продолженија

Слободен Печат
Многу е веројатно дека Хоакин Феникс (45) ќе ја повтори својата маестрална улога на Џокер во уште две продолженија на филмот, со што би се...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Роберт Де Ниро е ѕвездата на новата урнебесна комедија – Погледнете го трејлерот (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот актер Роберт Де Ниро неодамна наполни 77 години, но се уште тој е многу активен во Холивуд. Минатата година го видовме во многу успешните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Оскаровецот Хоакин Феникс го очекува своето прво дете!

Слободен Печат
Оваа година дефинитивно е една од најдобрите за Хоакин Феникс, актерот кој оваа година освои Оскар за најдобра главна улога во филмот „Joker“. Освен тоа...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Прогноза за овогодинешните Оскари: Дали Академијата случајно ги објави резултатите на Твитер?

Слободен печат
Најважната вечер за оваа сезона на филмски награди е сѐ поблиску, а ние секојдневно стануваме сѐ понетрпеливи. Јасно е дека не сме единствените, посебно откако...
Вести Свет Слајдер

Силни пораки кои Џокер и таткото на Чарли Шин му ги испратија на светот пред да бидат уапсени (ВИДЕО)

Слободен печат
Славниот актер Хоакин Феникс и таткото на актерот Чарлин Шин, Мартин Шин, се упасени на протест за климатските промени, а пред да им бидат ставени...
Забава Магазин

Најдобрите 10 филмски перформанси за оваа декада! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Ова се сметаат за најдобрите перформанси во оваа декада, но дали мислите дека некој недостига? Погледнете го видеото и сами пресудете: Кој е вашиот фаворит?...
Еспресо Шоу биз

ПЕТА го прогласи Хоакин Феникс за „Личност на годината“ ! (ФОТО)

Слободен Печат
Актерот Хоакин Феникс (45), најпознат по феноменалната улога во Џокер, неодамна стана заштитно лице на новата кампања на ПЕТА и се појави на бројни џамбо-плактати,...
Еспресо Филм и ТВ Шоу биз

Неверојатниот Хоакин Феникс и официјално повторно ќе го игра Џокер!

Слободен Печат
Како неверојатен успех во 2019, психолошкиот трилер на Тод Филипс стана еден од најпрофитабилните и најбрзо растечките R-rated филмови на сите времиња, надминувајќи ги претходните...