15 C
Скопје

Џенифер Греј се разведува по 19 години брак: Парот живее одвоено уште од јануари

Веста ја објавија со заедничко соопштение на социјалните мрежи…

Џенифер Греј и Кларк Грег одлучија да му стават крај на својот 19-годишен брак.

Парот оваа вест ја објави со заедничко соопштение на своите профили на социјалните мрежи.

Актерскиот пар изјави дека по 19 години заеднички живот тие се разделиле уште од јануари. Додадоа дека секогаш ќе бидат семејство чии членови се сакаат, ценат и водат грижа еден за друг.

„Неодамна донесовме тешка одлука за развод, но остануваме блиски и длабоко благодарни на животот кој го делевме и прекрасната ќерка која ја одгледавме“, напишаа тие.

Ѕвездата на „Валканиот танц“, 60 годишната Греј и ѕвездата на Марвел, Грег (58) се венчаа во јули 2001 година. Истата година во декември ја добија ќерката Стела.

Прочитајте и...  ФОТО | Најубавите микроапартмани: За среќа, доволни се 30 квадратни метри

Поврзани вести

Андреј Стојановиќ ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со превкусна пита со јаболка

СП.

Доли Партон ја прими вакцината против коронавирусот: Доли доби доза од сопствениот лек

Слободен Печат

ФОТО | Деми Мур повторно непрепознатлива, а обожавателите веднаш реагираа: „Штета, беше убава жена“

Слободен печат

Бојана Јовановска: Сè уште сме општество во кое ќотекот е дисциплинска алатка

Ј.К.Д

Хју Грант ќе глуми негативец во филмот „Dungeons & Dragons“

Слободен Печат

ФОТО | Најубавите микроапартмани: За среќа, доволни се 30 квадратни метри

Слободен печат

Остави Коментар