Категорија: Магазин

Магазин Магазин слајдер Сцена

Алесандра Амбросио импресионираше со стајлингот на семејната вечера во Малибу! (ФОТО)

Слободен Печат
Бразилската манекенка Алесандра Амбросио беше сликана во Малибу на вечера со децата и поранешниот партнер Џејми Мејзур. Овој ангел на Викторија Сикрет важи за една...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џулија Робертс сподели ретка фотографија со сопругот Даниел Модер за нивната 18-годишнина (ФОТО)

Слободен печат
Неколку месеци се зборуваше за тоа дека бракот на Џулија Робертс и Даниел Модеро е на стаклени нозе. Странските медиуми пренесуваа детали од нивниот приватен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Греј се разведува по 19 години брак: Парот живее одвоено уште од јануари

Слободен печат
Веста ја објавија со заедничко соопштение на социјалните мрежи… Џенифер Греј и Кларк Грег одлучија да му стават крај на својот 19-годишен брак. Парот оваа...
Забава Магазин Магазин слајдер

Студентка преплашена од глетката кога се вратила дома од карантин: Мислев дека дома ми се вселиле вонземјани! (ФОТО)

Слободен печат.
Дона Поре е 22-годишна девојка од градот Цаена во Франција која во март во супермаркетот купила вреќа со компири и ја оставила во кујната. Во...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Славеничкото издание на Меланија: Првата дама на Америка во бел фустан со детаљ кој ефектно ја обликува половината! (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка заблеска на прославата на Денот на независноста во САД… Меланија Трамп (50) на прославата на Денот на независноста на Америка со...
Магазин Магазин слајдер Семејство

За десет секунди! Овој лесен трик засекогаш ќе го реши вашиот проблем со заплетканите врвки на бермудите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сезоната на бермудите и кратките пантолони е тука, а многу мажи, па дури и жени се измачуваат со врвките кои најчесто знаат да се врзат...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Правилно и детално миење на дрвените лажици, даски и прибор: Единствениот начин со кој навистина ќе ги отстраните бактериите!

Слободен печат
Детергентот и машината за садови тука не помагаат… Дрвениот прибор за готвење го сакаме од повеќе причини – тој е поздрав избор бидејќи е направен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мима Караџиќ: Не носам маска, ниту пак бев во изолација, излегувам секоја вечер и ќе продолжам да го правам тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот црногорски актер Мима Караџиќ (65) вели дека не се плашел ниту претходно, а ниту пак сега од коронавирусот и дека живее така како што...
Магазин

Пејачката Аделина Тахири позираше во базен и покажа со какво „оружје“ располага! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата албанска пејачка Аделина Тахири преку својот профил на Инстаграм ги почести своите обожаватели со една жешка фотографија… Имено, Аделина сподели фотографија на која позира...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Секој прст на раката е поврзан со органите: Масирајте го показалецот само една минута и веднаш ќе почувствувате ефект!

Слободен печат
Јапонската древна медицина вели дека секој прст е поврзан со одреден орган во телото, како и дека за подобрување на работата на некој орган и...