Категорија: Магазин

Еспресо Здравје

Секоја негативна енергија предизвикува болест

Слободен печат
Теоријата дека секој себеси си „ги создава“ болестите, веќе не е само екстремна алтернатива на која докторите превртуваат со очите неверувајќи. Размислувањата, стравовите, вербата или...
Еспресо Семејство

Со помош на овој трик мирисот од цигарите на облеката исчезнува веднаш

Слободен печат
Ако сте непушач или едноставно не сакате непријатен мирис од цигари на вашата облека, ова е вистинското решение за вас. Долгото седење во затворена просторија...
Забава Магазин

Совршена лежалка за вашиот екстериер (фото)

Слободен печат
Брендот „Roberti Rattan“ го претстави својот новитет, кој настана како дело на Антонија Де Марк и Симеоне Фанциулаки, а кој вашата дремка и уживање на...
Еспресо Здравје

Овој чај помага во топењето на масните наслаги?!

Слободен печат
Зелениот чај повторно е во центарот на вниманието. Освен што изобилува со антиоксиданси, се најде и на листата „производи за слабеење“. Поради своите прехрамбени и...
Забава Магазин

Зошто жените на 30 години се најпосакувани сексуални партнерки?

Слободен печат
Според истражување што го спроведе страница за состаноци во Америка, жените во своите 30-ти (односно периодот меѓу 28 и 35 години) го доживуваат својот сексуален...
Еспресо Семејство

Интересни факти за бебињата родени во април

Слободен печат
Доколку очекувате бебе во текот на овој месец, или веќе имате дете родено во април, прочитајте што тоа значи за него. Во април веќе е...
Магазин Филм и ТВ

Прв трејлер за минисеријата „Чернобил“

Слободен печат
Минисеријата „Чернобил“ е посветена на историската приказна за големата нуклеарна катастрофа од 1986 година. Серијалот има пет делови, од кои првиот ќе биде прикажан на...
Магазин Филм и ТВ

Почина една од најубавите Бонд-девојки

Слободен печат
Тања Малет започнала да ја гради својата кариера како модел на 16-годишна возраст, а набрзо потоа добила и шанса да се покаже во актерските води....