Бизарен оглас на серијата „Господарот на прстените“ – Бараме многу, многу влакнести актери

Продукциската компанија која стои зад серијата „Господар на прстените“ го објави можеби најчудниот оглас за работа некогаш. Тие се во потрага за многу, многу влакнести луѓе и оние кои имаат „многу карактеристични црти на лицето“, а кои би требало да ги глумат Орките.

Бизарната листа не застанува тука. Оние кои имаат нанапред нагласена вилица, изгореници по лицето, долги слаби екстремитети, изразени јаболчници, лузни по лицето, лузни од акни, клемпави уши, топчест или некој друг вид на интересен нос, мали очи, големи очи, слабо лице или оние на кои им недостасуваат коски.

– Во потрага сме и по оние кои се пониски од еден метар или повисоки од два метри, оние кои имаат карактеристично лице со многу брчки, за андрогени мажи и жени, за влакнести луѓе од сите возрасти и раси.

Прочитајте и...  И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

– Потребни ни се и високи, витки и грациозни играчи, циркуски забавувачи кои знаат да жонглираат и да одат на патерици, широки, опасни бајкери, луѓе кои имаат евроазиско потекло од сите возрасти, како и црвенокоси личности, без оглед на годините, величината и обликот, се наведува во необичниот оглас.

Продукцијата на серијата би требало да почне наредната година, а ќе се емитува на Амазон прајм Видео каналот.

Серијата ќе се снима на Нов Зеланд, а главната улога ја доби Ричард Арамајо, кој исто така игра и во серијата „Игра на тронови“.

Прочитај повеќе

Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски