Tag : оглас

Спорт Фудбал

Урнебес во Бугарија: Фудбалски клуб преку Фејсбук бара играчи

Слободен печат
Се може да се види во светот на фудбалот посебно во посиромашните земји, а неверојатно е обичен збор посебно за екипите од пониските лиги. Последниот...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Бизарен оглас на серијата „Господарот на прстените“ – Бараме многу, многу влакнести актери

Слободен печат
Продукциската компанија која стои зад серијата „Господар на прстените“ го објави можеби најчудниот оглас за работа некогаш. Тие се во потрага за многу, многу влакнести...
Магазин Магазин слајдер

Сара Анчиќ во шок откако го видела семејството на Фејсбук оглас: Пишуваше дека сите починале од коронавирус (ВИДЕО)

Слободен печат
Сара Анчиќ од Калифорнија се шокирала кога во реклама на Фејсбук видела фотографија од своето семејство покрај која пишувало дека сите починале од коронавирус. Како...
Вести Македонија Слајдер

Речиси 2.000 кандидати се пријавиле на огласот на СДСМ за пратеници

Партиите не откриваат кој се ќе се најде на пратеничките листи. Денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев рече дека на огласот се јавиле околу 2.000...
Вести Македонија

Дипломатскиот синдикат реагира на огласот за избор на дипломати во ДКП

Слободен печат
Македонскиот дипломатски синдикат денеска изрази загриженост поради објавувањето на 21 интерен оглас за упатување дипломати во дипломатско – конзуларните претставништва (ДКП). Според Синдикатот, конкурсот се...
Вести Македонија

Јавен оглас за прием на 125 професионални војници во Армијата

Слободен печат
Министерството за одбрана денеска објави Јавен оглас за прием на нови 125 професионални војници на служба во Армијата на Република Северна Македонија. Министерството ги повикува...
Вести Македонија

Отворени три работи места кај премиерот Заев

Слободен печат
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на тројца кандидати во Кабинетот на претседателот на Владата, Зоран Заев. Во огласот се бара раководител на сектор...
Вести Скопје

Со шест инспектори Шилегов ќе се бори против загадениот воздух

Слободен печат
Метрополата има четири инспектори за животна средина, велат од Град Скопје за „Слободен печат“. Со новиот оглас за вработување на двајца советници – овластени инспектори,...
Вести Македонија

Ќе се објавува оглас за избор на заменик ревизор

Слободен печат
Речиси две години по објавувањето на огласот за избор на државен ревизор во постапка што сè уште не е успешно завршена, ќе се објавува оглас...
Магазин

Виц на денот: Оглас за работа

Слободен печат
Оглас во весник: – Млади мажи, ако сакате жените да трчаат кон вас и по вас, ако сакате постојано да ве очекуваат, без разлика дали...