16.8 C
Скопје

Tag : мажи

Магазин Магазин слајдер Храна

Гастросексуалци: Мажите поминуваат сè повеќе време во кујната

Слободен печат
Кујната повеќе не е резервирана само за жените, бидејќи и мажите во неа поминуваат сè повеќе време, покажа истражување на Универзитетот Оксфорд. Сè почестиот интерес...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Тивкиот срцев удар погодува сѐ повеќе луѓе, дури и без да знаат: Ова се симптомите!

Кристина Апостолова
Неретко се случува луѓето кога ќе доживеат срцев удар, тоа да го слушнат од лекарот, откако ќе се подложат на некои тестови и прегледи, дека...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Зошто жените стареат побрзо од мажите?

Слободен печат
Се покажа дека жените стареат побрзо од мажите. Тоа не е изненадување затоа што има многу причини за тоа – од бременост до менопауза, но...
Живот Магазин Магазин слајдер

Психолог открива дека машко – женско пријателство не постои

Слободен печат
Антонија Абеј од Државниот универзитет во Вејн, социјален психолог специјализиран за врски, даде свое мислење по истражувањето. Во едно американско истражување, мажите и жените биле...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Били Ајлиш: Никој не треба да ја има моќта што ја имаме ние, славните!

Слободен печат
Младата музичарка Били Ајлиш во интервју за британски „VOGUE“ изјави дека никој не треба да ја има моќта што ја имаат славните. Говорејќи за нејзиниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

И мажите доминираа на црвениот тепих на Оскарите со храбри модни комбинации: Дали ова се најдобро облечените актери оваа година?

Слободен Печат
Благодарение на пандемијата, 2020 година беше најчудната година и во историјата на кинематографијата. Со неколку месеци задоцнување, конечно се одржа престижната церемонија на доделување на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Докажано! Пет необични работи кај жените кои ги возбудуваат мажите

Слободен печат
На прашањето што сакаат мажите од жените, сè уште никој не го пронашол точниот одговор. Меѓутоа, се чини дека науката е сè поблиску до одговорот....
Вести Свет Слајдер

Инвестико: Фармацевтските компании не ги зеле предвид родовите разлики за нус појавите од вакцините

Слободен печат
Според белгиската платформа за истражувачко новинарство, Инвестико, петте најголеми фармацевтски компании кои произведуваат вакцини не ги земаат предвид разликите помеѓу мажите и жените во нивните...
Регион Слајдер

Почина еден од седумтемина мажи кои се затруле со плин во Загреб

Горан Наумовски
Синоќа околу 23 часот во куќа во загребски Максимир со плин се затруле седум државјани на Босна и Херцеговина. Како резултат на труењето починал 57-годишен...
Вести Македонија

Комитетот на министри на Совет на Европа ја усвои Декларацијата за еднакви плати и можности за жени и мажи

Маја Терзиова
 Комитетот  на министри на Совет на Европа ја усвои Декларацијата за еднакви плати и можности за жени и мажи и ги посочи областите во кои...