2 C
Скопје

Tag : мажи

Здравје Магазин Магазин слајдер

Зошто мажите потешко се справуваат со ковид-19 од жените?

Слободен Печат
Повеќе мажи умираат од ковид-19 ширум светот отколку жени, а потенцијалните причини се од биологија до лошите навики. Една студија објавена во април во „Frontiers...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хали Бери во војна со „твитерџиите“: „И покрај сите ваши достигнувања, слава и убавина, се чини дека не можете да задржите еден маж покрај себе“

Слободен печат
Актерката Хали Бери сподели фотографија на својот твитер – профил, на која стои дека жените не им должат ништо на мажите, а потоа беше погодена...
Живот Магазин Магазин слајдер

Дали знаете кој е идеалниот број на сексуални партнери? Ќе ве изненадат резултатите од истражувањето

Слободен печат
Новата анкета го откри идеалниот број на сексуални партнери којшто треба да ги има една личност, барем според мислењето на 1.000 испитани жени и исто...
Живот Магазин Магазин слајдер

Раскинавте – вие најдовте утеха во чоколадата и пријателките, а тој во друга. За што точно станува збор?

Слободен печат
Се прашувате зошто мажите многу побрзо по раскинувањето на врската наоѓаат нова партнерка? Прво што секој би помислил е затоа што тој никогаш не ни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Еден од некогаш најпосакуваните мажи во светот денес изгледа непрепознатливо: Тешко дека ќе погодите за кого станува збор!

Слободен печат
Холивудскиот актер Ник Нолти овие денови ќе го прослави големиот 80-ти роденден, а некогаш еден од најпосакуваните мажи во светот денес е едвај препознатлив. Ник...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Зодијакот открива дека најверните мажи се кријат токму во овие хороскопски знаци!

Слободен Печат
И додека постои голем број на мажи кои не можат да му одолеат на искушението кон некоја друга личност додека се во врска, за овие...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Нов невообичаен тренд на обликување на брадата: Дали би го пробале?

Слободен печат
Новата година штотуку започна, a веќе се чини дека 2021 година ќе биде уште поневообичаена од 2020 година. Прво видовме шаман со рогови во Конгресот...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Ние, мажите не смееме да бидеме неми сведоци на насилството врз жените и девојчињата

Слободен печат
Гласот и силата на мажите треба да бидат насочени кон искоренување на домашно насилство, сексуалното вознемирување, силување, присилен брак и сите други форми на родово...
Вести Македонија Слајдер

Полицијата приведе еден од двајцата мажи кои во автобус им се закануваа на патниците

Слободен печат
Полицијата вечерва приведе еден од двајцата мажи кои во автобус на ЈСП им се закануваа на патниците, пренесуваат А1он. Од МВР велат дека и понатаму...
Вести Македонија

Јавна расправа за Предлог-законот за спречување и заштита од насилство врз жените и семејно насилство

Слободен печат
Комисијата за еднакви можности на жените и мажите на Собранието, во рамките на Втората седница, денеска во 11:00 часот, во Сала „Борис Трајковски“, ќе одржи...