Tag : прстените

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Бизарен оглас на серијата „Господарот на прстените“ – Бараме многу, многу влакнести актери

Слободен печат
Продукциската компанија која стои зад серијата „Господар на прстените“ го објави можеби најчудниот оглас за работа некогаш. Тие се во потрага за многу, многу влакнести...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Збогум Билбо Багинс – Почина славниот британски актер Иан Холм

Слободен печат
Актерот Иан Холм, познат по улогата на Билбo Багинс во „Господарот на прстените“ почина на 89 годишна возраст. Веста за смртта ја потврди неговиот агент...