Актерот зад решетки – Џони Ортиз обвинет за обид за убиство

Актерот Џони Ортиз, т.е. Хуан Ортиз, кој глумеше во „Ел Камино“ (продолжението на „Лош пат“) и „Мек Фарланд“ со Кевин Костнер, е уапсен и во моментов е зад решетки по обвиненијата и сомневањето дека се обидел да изврши убиство, пишува ТМЗ.

Според правните документи, како што наведува ТМЗ, Ортиз и друг човек, Армандо Мигел Наваро, наводно се обиделе да убијат човек по име Брајан Дјук, а целиот случај е поврзан со извесна криминална банда.

Фото: Профимедиа

Наводно, Наваро пукал, додека улогата на Ортиз во обидот за убиството не е позната. Актерот изјавил дека не е виновен за ова дело, а ќе биде сослушан в понеделник. За него е одредена кауција од 1.120.000 долари, а семејството почна да собира пари преку страницата „GoFundMe“, со цел Ортиз да се брани од слобода.

Прочитајте и...  Луксузни јахти вредни милиони евра: Новак ја нарекол по мајка му, Јариќ својата ја избирал со Адријана Лима, а луксузна јахта има и Саша Поповиќ...

– Сакаме да ни се врати нашиот сакан член на семејството – посочи семејството на Ортиз.

Фото: Профимедиа

Џони Ортиз ја почна филмската кариера во 2001 година, кога глумеше во филм за животот на боксерот Мухамед Али, во кој главната улога ја имаше Вил Смит.

Исто така, можевме да го видиме во трилерот „Пеперминт“, во кој главна sвезда беше актерката Џенифер Гарнер.

Прочитај повеќе

Џеки Чен ја призна вистината за себе: Бев вистински идиот кон жените

Слободен печат

Папараците ја уловија бившата на Џорџ Клуни на плажа во Сардинија (ФОТО)

Слободен печат

Моника Белучи на одмор во Грција: Прошета во фустан кој ова лето нема конкуренција (ФОТО)

Слободен печат

Најпознатата мачка од Истанбул: Гил 16 години живее во Аја Софија

Слободен печат

Пристигнуваат предупредувања дека вакцината против коронавирусот може да не биде ефикасна кај оваа група луѓе

Слободен печат

Климатски промени: Поради зголемување на температурата, целиот Балкан ќе стане ненаселива пустина

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Првата дама на Македонија на отворањето на „Охридско лето“ во креација инспирирана од античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Погледнете ја сликата: Што прво забележувате на неа?

Слободен печат

Луксузни јахти вредни милиони евра: Новак ја нарекол по мајка му, Јариќ својата ја избирал со Адријана Лима, а луксузна јахта има и Саша Поповиќ…

Слободен печат

Стил на неделата: Славица Христова, кустос советник етнолог во Музеј на Град Скопје

Ј.К.Д

Роби Вилијамс откри дека Камерон Дијаз е заслужна што се оженил: Не би рекла дека за вас дефинитивно е крај

Слободен печат