-2.4 C
Скопје

Tag : обид

Вести Свет Слајдер

Осуетени во обид за државен удар во Ерменија: Уапсени три лица под сомнение дека планирале атентат врз премиерот на Пашинјан

Слободен печат
Ерменските власти доцна синоќа соопштија дека спречиле група на поранешни функционери да го убијат премиерот Никол Пашинјан во обид за преземање на власта со државен...
Хроника

Обвинителството започна истрага против едно лице за обид за убиство во Гевгелија

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, поради постоење основано сомнение дека го сторило кривичното дело – Убиство од...
Вести Свет

При обид за киднапирање на гувернерката на Мичиген: Уапсени 13 лица

Слободен печат
Тринаесет лица, вклучително и седум мажи поврзани со милитантната група „Волверин вочмен”, се уапсени во САД поради заговор за уривање на Владата во американската сојузна...
Вести Свет

Обид за атентат во Авганистан: Гувернер на провинција мина без повреди, загинаа осум лица

Слободен печат
Во самоубиствен напад со автомобил-бомба, чија цел бил гувернерот на авганистанската провинција Лагман, Рахматула Јармал, загинаа осум лица, а 30 се повредени. Гуверенерот не е...
Вести Свет

Обид за атентат во Кабул: На мета бил првиот потпретседател на Авганистан

Слободен печат
Најмалку четири лица загинаа, а 16 се повредени во експлозија на бомба крај пат што била поставена за првиот потпретседател на Авганистан, Амрулах Салех, кој успеал...
Вести Свет

ЕУ: Најстрого го осудуваме труењето на Навални

Слободен печат
Институциите на ЕУ излегоа со силна осуда за наодите на германските доктори дека рускиот опозиционер, Алексеј Навални, бил отруен, јави дописничката на МИА од Брисел....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Брак исполнет со панични напади, без интимност и со обид за самоубиство: Мрачните тајни од бракот на Елтон Џон (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната сопруга на Сер Елтон Џон, Ренате Блауел, се обидела да си го одземе животот за време на нивниот меден месец во 1984 година, може...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Актерот зад решетки – Џони Ортиз обвинет за обид за убиство

Слободен печат
Актерот Џони Ортиз, т.е. Хуан Ортиз, кој глумеше во „Ел Камино“ (продолжението на „Лош пат“) и „Мек Фарланд“ со Кевин Костнер, е уапсен и во моментов е...
Хроника

Силување во кичевско и обид за полов напад во тетовско

Слободен печат
Жител на кичевското село Брждани со закана и употреба на физичка сила двапати сулувал жена, еднаш во неговиот „голф” во атарот на селото Видрани, а...
Хроника

Турски државјанин пронајден прободен со нож на излез од Гостивар, приведена девојка за обид за убиство

Слободен печат
Едно лице е згрижено синоќа во гостиварската болница, откако претходно во неутврдени околности било прободено со нож. Според неофицијални информации на нападот му претходела расправија....