2 C
Скопје

Tag : обвинет

Вести Магазин Свет Слајдер Сцена

Актерот Жерар Депардје бил обвинет за наводни силувања: Нападнал млада актерка

Слободен Печат
Жерар Депардје, 72-годишен жив споменик на француската кинематографија, беше обвинет на 16 декември за „силување” и „сексуален напад” што тој, наводно, го извршил во летото...
Вести Регион Слајдер

Косовски полицаец, повикан во Хаг и обвинет за воени злосторства, пронајден мртов кај езерото Бадовц во близина на Приштина

Илинка Иљоска
Косовската полиција потврди дека денес било пронајдено мртво во близина на езерото Бадовц, во близина на Приштина. Портпаролот на косовската полиција за регионот на Приштина,...
Хроника

Скопјанец обвинет за незаконско поседување оружје

Основното јавно обвинителство Велес до Основен суд Велес поднесе Обвинителен акт против лице од Скопје на возраст од 27 години за кривично дело – Неовластено...
Хроника

Скопјанец обвинет за недозволена трговија со кокаин

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство Скопје, по завршување на истражната постапка, поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични...
Вести Економија

„Гугл“ обвинет за измама на корисници

Слободен печат
Австрилската агенција за конкурентност и заштита на потрошувачите покрена судска постапка против „Гугл”, тврдејќи дека компанијата ги измамила своите потрошувачи како во значителна мерка би...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Актерот зад решетки – Џони Ортиз обвинет за обид за убиство

Слободен печат
Актерот Џони Ортиз, т.е. Хуан Ортиз, кој глумеше во „Ел Камино“ (продолжението на „Лош пат“) и „Мек Фарланд“ со Кевин Костнер, е уапсен и во моментов е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најпознатиот порно-актер обвинет за силување на три жени – Му се заканува казна затвор од 90 години

Слободен печат
Еден од најпознатите порно-актери Рон Џереми (67) е обвинет за силување на три жени и за сексуален напад на четврта, објавија во вторникот обвинителите во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Коцо: Слободното судиско убедување не значи дека судијата може како ќе му текне таква одлука да си донесе (ВИДЕО)

Слободен печат
Ние не сме навикната на вакви брзи процеси (сл. „Рекет“). Во светски рамки тоа не е нешто многу брзо, но за наши услови може да...
Хроника

Турски државјанин обвинет за фалсификување

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против државјанин на Република Турција, осомничен дека сторил кривично дело фалсификување исправа. Обвинетиот, како што информираат од Јавното обвинителство,...
Хроника

Скопјанец обвинет за незаконска продажба на дрога

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Кривичниот суд поднесе обвинителен акт против едно лице кое е обвинето за неовластено производство и...