8 C
Скопје

Адел одбива милионски суми и договори – Не сака да биде новата Кардашијан

Пејачката Адел наводно одбила сума од дури 50 милиони долари вредни маркетинг договори кои и ги нуделе за да ја промовира диетата благодарение на која изгубила повеќе од 40 килограми.

Британскиот „The Sun“ пишува дека на пејачката ангажмани и нуделе и ТВ куќи, брендови и маркетинг компании со надеж дека таа ќе ги прифати нивните понуди и ќе ја промовира својата диета поради која има нова линија.

Адел, според пишувањето на странските медиуми, ги одбила сите по ред, а тврди и дека не сака да стане уште еден од клоновите од кланот Кардашијан-Џенер и брзо да заработи пари, туку сака да се фокусира на својот нов албум.

Фото: Инстаграм

Пејачката килограмите ги изгубила благодарение на посебната диета и режимот под кој била, а докторката Доминик Фрадин Ред, која соработувала со поп ѕвездата, тврди дека тајната за слабеењето се крие во расположението и во менталното здравје. Освен тоа, Адел се заколнала пред себе си на војниот режим на функционирање, а тоа го потврди и нејзиниот личен тренер Пит Герасимо.

Прочитајте и...  Џулија Робертс и Џорџ Клуни во улога на разведен пар во новиот хит филм

„Престана да пуши, внимаваше што јаде, се ослободи од слатките и престана да јаде обработена храна. Ја избра здравата храна и редовно тренираше, многу напорно“, изјави Герасимо.

Поврзани вести

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек – пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Слободен печат

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Слободен печат

ФОТО: Максимализам, новиот популарен тренд во уредување на домот

Слободен печат

Остави Коментар