Спасовски: Патеката на движење на првоосомничениот е идентична со нашите оперативни сознанија

За свирепото убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски МВР поднесе кривична пријава против  5 лица. Љупчо Палевски Палчо е осомничен за грабнување и киднапирање, тројца за грабнување и соизвршителство и уште едно лице е осомничено за помагање, соопшти на вонредната пресконференција, министерот Оливер Спасовски. Понатака, случајот е целосно во рацете на ОЈО, дополни министерот …

Спасовски: Патеката на движење на првоосомничениот е идентична со нашите оперативни сознанија Read More »

Прашање на неделата:

Coming Soon
Во колкав степен имате доверба во медиумите од Македонија во последните 12 месеци?
Во колкав степен имате доверба во медиумите од Македонија во последните 12 месеци?
Во колкав степен имате доверба во медиумите од Македонија во последните 12 месеци?

Историска прва победа на Алкалоид во Европската лига

Maкедонскиот ракометен шампион РК Алкалоид го запиша првиот триумф во Европската лига на ЕХФ откако вечерва со 28:27 ја совладаа Ла Риоха. Гостите од Шпанија играа добро во поголем дел од првото полувреме, па во еден моомент поведоа и со пет гол разлика 10:5. Но, македонскиот претставник го засии темпото и во завршницата од првиот …

Историска прва победа на Алкалоид во Европската лига Read More »

Почина Дени Лејн, една од најголемите легенди на рокенролот

Основачот и фронтменот на музичката група „Муди блуз“, Дени Лејн почина на 79-годишна возраст, објави „Би-би-си“. Веста за неговата смрт ја потврди неговата сопруга Елизабет Хајнс. Во изјава за странските медиуми, таа откри дека Лејн долго време имал проблеми со белите дробови. „Бев покрај него, го држев за рака додека свиреше неговата омилена божиќна песна“, …

Почина Дени Лејн, една од најголемите легенди на рокенролот Read More »